14 Nisan 2024, Pazar

2024 Yılı Yedek Subay Aday Adaylarına Önemli Duyuru: Son Yoklamalar Yaklaşıyor!

Askerlik Yasası kapsamında, 2024 Yılı 47’nci dönem 1’inci devre Yedek Subay (Asteğmen ve Çavuş) aday adaylığı için başvurular devam ediyor. 8 Mart tarihine kadar başvuru yapan adayların son yoklamaları ise 11 Mart tarihinde 08.30 – 16.00 saatleri arasında Güv.K. ASAL ve Seferberlik Şube Müdürlüğü’nde (Lefkoşa) yapılacak.

GKK’dan yapılan açıklamaya göre, aday adaylarının yoklama tarihinde belirtilen müracaat belgelerini yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Bu belgeler arasında KKTC kimlik kartı, KKTC doğum kayıt belgesi, T.C. kimlik kartının aslı (çift uyruklular için), vukuatlı nüfus kayıt örneği, KKTC yurttaşlığa kabul belgesi (varsa), son iki ay içerisinde alınmış karakter belgesi, mezuniyet belgesi veya diplomalarının onaylı bir sureti, sürüş ehliyeti (varsa), ikametgâh belgesi, PPD ve Tetanoz aşılama durumu belgeleri ile kan grubunu gösteren belgeler yer almaktadır. Ayrıca, sağlık problemi olanların sağlık raporunun aslı ve fotokopisi ile varsa epikriz raporunu da yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Yükümlülerin duyuru metnine ve detaylı bilgilere mucahit.gov.ct.tr internet adresinin ana sayfasından ulaşabilecekleri belirtilirken, başvuru süreci hakkında daha fazla bilgi almak isteyen aday adaylarının belirtilen tarihlerde belge kontrolü için Güv.K. ASAL ve Seferberlik Şube Müdürlüğü’ne başvurmaları gerekmektedir.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Cumhurbaşkanlığında, bölgedeki gelişmeler değerlendirildi – Mağusa Haber Ajansı

Büyükelçi Feyzioğlu: “KKTC ve Kıbrıs Türk halkının güvenliği, koşulsuz müttefik ve garantör ülke Türkiye Cumhuriyeti’ne …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir