14 Haziran 2024, Cuma

32. ULUSLARARASI GAZİMAĞUSA ÇOCUK VE GENÇLİK FESTİVALİ “KÜLTÜRÜMÜZÜ YAŞATALIM” SERGİSİ AÇILDI

(28.05.2024…MHA…) Gazimağusa Belediyesi ile Mağusa Kültür Derneği’nin düzenlediği 32. Uluslararası Gazimağusa Çocuk ve Gençlik Festivali kapsamında “Kültürümüzü Yaşatalım” sergisi  bugün Gazimağusa Bandabuliya’da açıldı. 

                                                                            

Etkinlikte Gazimağusa Belediye Başkanı Süleyman Uluçay, şu sözleri dile getirdi:

“Yıllar önce, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde ilk kez çocuk festivali, Gazimağusa Belediyesi’nin o dönemdeki başkanı Sayın Oktay Kara Bey’in girişimiyle başladı. Daha sonra bu festival, ülkemizde 1 Haziran Çocuk Festivali olarak birçok bölgede kutlanmaya başlandı. Bu önemli etkinliğin başlangıcının Gazimağusa’da ve Mağusa Kültür Derneği tarafından gerçekleştirilmiş olmasından büyük gurur duyuyorum.

Son bir yıldır, Gazimağusa’da kültür ve sanat etkinlikleri giderek artmaktadır. Bu süreçte, Gazimağusa, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde bir kültür ve sanat merkezi haline gelmiştir. Lefkoşa, Girne ve Güzelyurt’tan insanlar, burada etkinlikler düzenlemek için boş yer olup olmadığını sormaktadırlar. Bu binanın düzenlenmesinde de yine Sayın Oktay Kara Bey’in çok önemli bir rolü olmuştur. Kendisine bu vesileyle hepinizden bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.”

Uluçay’ın  konuşmasının ardından ise Şermin İyican söz aldı. İyican konuşmasında  “El emeği göz nuru sergimize geldiğiniz için teşekkür ederiz” dedi (MHA)

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

KÜLTÜR DAİRESİ’NDEN MALİ KATKI ALMAYA HAK KAZANAN DERNEKLER AÇIKLANDI…

 Kültür Dairesi’nin her yıl “Güzel Sanatlarla İlgili Derneklere Yardım Tüzüğü” kapsamında yaptığı mali yardımdan, 2024 …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir