15 Nisan 2024, Pazartesi

A Milli Takım Teknik Direktörü Montella’dan Arda Güler açıklaması: Real Madrid’deki durumu dikkat çekici!

A Milli Takım Teknik Direktörü Vincenzo Montella, Türkiye Futbol Federasyonu’nun sponsorluk anlaşması için düzenlenen bir törende konuşma yaptı. Montella, 2024 Avrupa Şampiyonası ve Real Madrid’de forma giyen Arda Güler’in durumu hakkında açıklamalarda bulundu.

İtalyan teknik adam, Türkiye ve İtalya’nın dost iki ülke olduğunu vurgulayarak, Avrupa Şampiyonası’na ulaşmanın kendisini mutlu ettiğini belirtti. Montella, Avrupa’da başarı elde etmek istediklerini ve bu hedefe ulaşabilmek için çalışmalarını sürdüreceklerini dile getirdi. Türk halkının ihtiyaçlarına karşılık vermeyi amaçladıklarını ve Almanya’daki Türk vatandaşlarını da mutlu etmek istediklerini ifade etti. Ayrıca Dünya Kupası’na gitmeyi de hedeflediklerini söyleyen Montella, şu anda hedeflerine en yakından başlamayı planladıklarını belirtti.

Arda Güler’in performansıyla ilgili de konuşan Montella, Real Madrid’de fazla süre alamayan genç futbolcuyu ziyaret ettiklerini ve durumu hakkında bilgi aldıklarını ifade etti. Montella, Arda Güler’in yetenekli bir futbolcu olduğunu ve takibini sürdürdüklerini belirtti. EURO24’e 20+3 oyuncu davet edeceklerini açıklayan Montella, fiziksel olarak iyi durumda olan ve maç deneyimi bulunan oyuncuları tercih edeceklerini dile getirdi.

Sonuç olarak, Vincenzo Montella’nın Türkiye’nin milli takımının başındaki gelecek planları oldukça iddialı görünüyor. Avrupa Şampiyonası’na katılma hedeflerinin yanı sıra Dünya Kupası yolunda da ilerlemeyi amaçlayan teknik adam, oyuncu tercihlerinde performansı ön planda tutacağını vurgulamıştır. Arda Güler’in de potansiyelini göz önünde bulunduran Montella’nın önümüzdeki dönemde Türk futboluna ne gibi katkılar sağlayacağı merak konusu olmaya devam ediyor.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Fenerbahçe’li Mert Hakan Yandaş, Galatasaray’ın Türkiye Kupası’ndan elenmesine tepki gösterdi!

Fenerbahçe’nin tecrübeli oyuncusu Mert Hakan Yandaş, Galatasaray’ın Türkiye Kupası’ndan elenmesinin ardından sosyal medya hesabından bir …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir