23 Nisan 2024, Salı

ABD Büyükelçisi Gazimağusa Belediye Başkanı İle Buluştu ve Şehri Gezdiler

Gazimağusa Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, ABD’nin Kıbrıs Büyükelçisi Julie D. Fisher bugün Gazimağusa Belediye Başkanı Süleyman Uluçay’ı ziyaret etti. Ziyaret sonrasında Büyükelçi Fisher, Uluçay ve Güney Mağusa Belediye Başkanı Simos Ioannou ile birlikte Suriçi’nde yürüyüş yaptı. Tarihi yerlerin incelendiği ziyarette, şehrin zengin kültürel mirası ve bunun ada için önemi tartışıldı.

Gazimağusa Belediye Başkanı Süleyman Uluçay, Suriçi’nin tarihi ve turistik önemine dikkat çekerek, kültürel mirasın gelecek nesillere aktarılmasında yapılan katkılardan dolayı teşekkür etti. Başkan Uluçay, Kültürel Miras Teknik Komitesi’nin yürüttüğü çalışmaların yanında imzalanan protokol kapsamında Belediye ile Eski Eserler ve Müzeler Dairesi tarafından Suriçi’nde deformasyon yaşayan tarihi sur duvarlarının korunması için belediye bünyesinde çalışan Arkeolog Hüseyin Küçüksu önderliğinde çalışmalar yürütüldüğünü de kaydetti.

Kültürel miras alanlarının paylaşıma açık tüm kültür ve toplumların ziyaret edebileceği alanlar olduğunu ifade eden Uluçay, paylaşımın ise toplumlar arasında birlikteliğe katkı koyduğuna inanç belirtti.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

15 YAŞINDAKİ ÇOCUKTAN HABER ALINAMIYOR!

Polis Basın Subaylığı’ndan alınan bilgilere göre 22.04.2024 tarihinde Polise verilen bilgide; Ortaköy’de sakin Emine ASI …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir