23 Nisan 2024, Salı

Annesine şiddet tehdidinde bulunduğu iddia edilen şahıs cezaevine gönderildi!

Lefkoşa’nın Marmara bölgesinde komşusu olduğu annesi 79 yaşındaki C.S.’yi birçok kez tehdit eden Bilger Somer tutuklanarak, dün mahkemeye çıkarıldı.

Polis memuru Hasan Çelik, mahkemede zanlıyla ilgili olguları aktardı. Polis, zanlının 26 Mart 2024 tarihinde saat 12.00 raddelerinde Lefkoşa’nın Marmara bölgesindeki ikametgahının sınır duvarına komşusu ve eniştesi tarafından çekilen bir metre uzunluğundaki brandayı elindeki sigara ile bir cm’lik bölgesini yakıp kasti hasara uğrattığını söyledi. Polis, zanlının olayı gören polise aktaracağını söyleyen annesine hitaben şiddet tehdidinde bulunduğunu açıkladı.

Polis, şikayet üzerine zanlının aynı gün tutuklandığını belirtti. Polis, zanlının 13 Ocak 2024 tarihinde yine komşularını rahatsız ettiği gerekçesiyle hakkında dosya tazmin edildiğini kaydetti.

Polis, zanlının 21 Ocak 2024 tarihinde yine annesine şiddet tehdidinde bulunduğunu açıkladı. Polis, zanlının 2 Şubat 2024 tarihinde de annesine karşı şiddet tehdidi ve itale-i lisan suçlarını işlediğini, bu dosyadan da 30 gün hapis cezası aldığını ve 4 Mart 2024 tarihinde tahliye olduktan 23 gün sonra aynı suçları işlemeye devam ettiğini açıkladı.

Polis, zanlının serbest kalması halinde aynı suçları işlemeye devam edeceğini belirterek, tutuklu yargılanmasını talep etti.

Mahkemede söz hakkı alan zanlı ise annesinin 80 yaşında olduğunu, bazı şeyleri uydurduğunu iddia etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, zanlının 45 günü aşmayacak süreyle cezaevine gönderilmesine emir verdi.

Kamalı Haber

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

TRAFİK DENETİMLERİNDE 496 SÜRÜCÜ RAPOR EDİLDİ

22.04.2024 tarihinde, ülke genelinde Trafik Ekipleri tarafından gerçekleştirilen trafik denetimleri sonucu; toplam 2,414 araç sürücüsü …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir