23 Nisan 2024, Salı

Avukat Akan Kürşat’tan Bomba Karar: Beraat Etti!

Lefkoşa (Rum ) Kaza Mahkemesi, avukat Akan Kürşat’ın KKTC’de Rum mallarının satışına ilişkin herhangi bir suç işlemediğine karar verdi ve Kürşat beraat etti. Girne’de eski Rum malı alım-satımına karıştığı iddiasıyla 30 Aralık’ta İtalya’da tutuklanan ve daha sonra Güney Kıbrıs’a iade edilen avukat Akan Kürşat, bugün yeniden Lefkoşa (Rum) Kaza Mahkemesi’nde duruşmaya çıkarıldı.

Kürşat’ın avukatı Kıbrıs Türk Barolar Birliği Başkanı Hasan Esendağlı, Türk Ajansı Kıbrıs’a (TAK) yaptığı açıklamada, Rum Başsavcılığın Akan Kürşat’a yönelik suçlamaları ispat edebilecek şahit veya delile sahip olmadığını beyan etmesi sonucunda davanın kapatıldığını belirtti. Esendağlı, mahkemenin Kürşat’ın tüm suçlamalardan beraat ettiğini ve teminat koşullarının da iptal edildiğini ifade etti.

Akan Kürşat, ocak ayında İtalya’da tutuklandı ve 8 Şubat’ta Güney Kıbrıs’a iade edildi. Ardından 9 Şubat’ta Lefkoşa (Rum) Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan Kürşat, 10 bin Euro nakit ve iki farklı Rum bankasından 65 bin Euro’yu kapsayan banka teminatı göstererek serbest bırakılmıştı.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

BRENT PETROL’DE SON DURUM 23 NİSAN 2024

Brent petrolün varili, uluslararası piyasalarda 87,13 dolardan işlem görüyor. Dün 87,25 dolara kadar yükselen Brent …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir