15 Nisan 2024, Pazartesi

Bakan Gardiyanoğlu, Onur Borman’ın Hizmetlerini Takdir Etti: Kadın-Erkek Eşitliğine Vurgu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Gardiyanoğlu, Onur Borman’ın topluma birçok kademede önemli hizmetler verdiğini ifade ederek, Borman’ın Çalışma Bakanlığı yapmış ender kadınlardan biri olarak değerli katkılar sunduğunu söyledi. Gardiyanoğlu, kadınların çalışma hayatında ve karar alma süreçlerinde daha fazla söz sahibi olmalarının önemine dikkat çekerek, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı çalışanların büyük çoğunluğunun kadın personelden oluştuğunu vurguladı.

Onur Borman ise konuşmasında, Bakan Gardiyanoğlu’nun ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek kadına bakış açısı ve değer yargıları konusundaki katkılarından övgüyle bahsetti. Borman, Gardiyanoğlu’nun çalışmalarını yakından takip ettiğini ve takdir ettiğini belirterek, çalışma hayatında kararlılığın dürüstlük kadar önemli olduğunu vurguladı.

Kadın-erkek eşitliği temelinde ilerleme kaydedebilmek için zihniyetin geliştirilmesinin gerekliliğine işaret eden Borman, bunun kadın ve erkeğin bir arada başarabileceğini belirtti. Bu doğrultuda, toplumun daha adil ve eşitlikçi bir yapıya kavuşması için herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerektiğini vurguladı.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Bayramda KKTC’ye hava yolu ile gelen ve giden yolcu sayısı açıklandı

 KKTC’de 5-14 Nisan tarihlerini kapsayan 10 günlük Ramazan Bayramı’nda hava yolu ile gelen ve giden …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir