23 Nisan 2024, Salı

Bakanlar Kurulu, 14 Kişiyi “Yasaklı Göçmen” İlan Etti!

Hükümetin aldığı bir kararla, 6’sı Nijeryalı ve 2’si çete üyesi olan toplam 14 kişi “yasaklı göçmen” ilan edildi. Bu karar Resmi Gazete’de yayımlandı.

Yasaklı göçmen ilan edilenler arasında Jesse lkedinma Onokwaı, Adekoyejo lsaac Adewuyı, Olagoke Enoch Fagbote, Olayinka Oladimeji Dada, Emmanuel Olasunkanmi Fagbote, Valentine Alfred Udıda gibi isimler bulunuyor. Bu kişilerin KKTC halkı arasında ve devlete karşı düşmanlık uyandırması veya devletin yetki ve gücüne karşı entrika çevirmesi olasılığı gerekçe gösterildi.

Ayrıca, Sunday Stephen Aladeyekun ile Solomon llekhojie’nin “Bucaneers” çetesine üye oldukları belirtilerek kamu yararı ve güvenliği açısından yasaklı göçmen ilan edilmelerine karar verildi.

Diğer yasaklı göçmenler arasında Arash Maheri, Elijah Chınwdu Emenike ile Olayinka Samuel Anifowose, Marina Eleonore Olivia Demange Reffet gibi isimler bulunuyor. Bu kişilerin de devlete karşı düşmanlık uyandırması veya devletin yetki ve gücüne karşı entrika çevirmesi olasılığı gerekçe gösterilerek yasaklı göçmen ilan edildi.

Son olarak, Benjamin Siewert ile Janine Siewert’in Fasıl 105 Yabancılar ve Muhaceret Yasası’nın 7’nci maddesi uyarınca Yasaklı Göçmen ilan edilmelerine karar verildi.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

ÇELER 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI NEDENİYLE MESAJ YAYIMLADI

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Zeki Çeler, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir