14 Nisan 2024, Pazar

Barış Ağca’nın ölümüyle sonuçlanan kazanın zanlısına tutukluluk verildi

Girne – Güzelyurt ana yolunda 19 yaşındaki Barış Ağca’nın ölümüyle sonuçlanan kazaya neden olan sürücü 32 yaşındaki Emirhan Yürük dün mahkemeye çıkarıldı.

Polis çavuşu Salahi Adlı mahkemede olguları aktardı. Polis, bugün saat 02.30 sıralarında, Girne – Güzelyurt ana yolunun 12-13 km arasında 172 promil alkollü içki tesiri altında Girne istikametine doğru seyreden 32 yaşındaki Emirhan Yürük’ün yönetimindeki UE 621 plakalı  salon araçla dikkatsizce yolun sağına geçmesi neticesinde o esnada karşı istikametten gelmekte olan 18 yaşındaki Zeynep Kartal yönetimindeki EE 461 plakalı salon aracın önünü tıkaması sonucu yüz yüze çarpıştıklarını söyledi.

AĞCA OLAY YERİNDE YAŞAMINI YİTİRDİ, KOCAGÜL İLE KARTAL AĞIR YARALANDI

Polis, kaza sonucu EE 461 plakalı araçta yolcu olarak bulunan Alsancak’ta sakin 19 yaşındaki Barış Ağca’nın olay yerinde yaşamını yitirdiğini kaydetti. Polis, kaza sonucu UE 621 plakalı araçta yolcu olarak bulunan 30 yaşındaki Tuğçe Kocagül ve EE 621 plakalı araç sürücüsü Zeynep Kartal’ın ağır yaralanarak kaldırıldıkları Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde, Tuğçe Kocagül’ün beyin kanaması, Zeynep Kartal’ın ise kafatası kırığı, göğüs kafesi kırığı, iç organ yaralanması teşhisi ile yoğun bakım servisinde müşahede altına alındığını kaydetti.

3 GÜN TUTUKLU KALACAK

Polis, UE 621 plakalı araç sürücüsü Emirhan Yürük’ün tutuklandığını ve soruşturma başlatıldığını kaydetti. Polis, alınacak ifadeler, incelenecek kamera görüntüleri olduğunu belirterek, zanlının 3 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Evren Mürselzanlının 3 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Cumhurbaşkanlığında, bölgedeki gelişmeler değerlendirildi – Mağusa Haber Ajansı

Büyükelçi Feyzioğlu: “KKTC ve Kıbrıs Türk halkının güvenliği, koşulsuz müttefik ve garantör ülke Türkiye Cumhuriyeti’ne …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir