20 Nisan 2024, Cumartesi

Başbakan Üstel, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Davetiyle Antalya Diplomasi Forumu’nda Buluştu!

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanı Ünal Üstel, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın daveti üzerine düzenlenen 3. Antalya Diplomasi Forumu’na katıldıklarını duyurdu. Forum, dünya liderlerini ve üst düzey yöneticileri bir araya getirerek yaklaşık 4,500 katılımcının iştirak ettiği büyük çaplı bir etkinlik olarak gerçekleşti.

Üstel, forum ile ilgili yaptığı açıklamada, “Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın daveti üzerine Dünya liderleri ve üst düzey yöneticilerin katılımıyla gerçekleşen 3. Antalya Diplomasi Forumu’na katıldık. 147 ülkeden 19 devlet başkanı, 73 bakan ve 57 uluslararası temsilcinin iştirakiyle Antalya’da başlayan forumda, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın yaptığı konuşmalar dünya çapında önem arz etmektedir” dedi.

Özellikle Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kıbrıs politikasındaki ‘egemen eşitlik’ vurgusu, Türkiye ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin dış politikada uyum içinde olduğunu gösterdi. Üstel, TC ve KKTC devletinin yeni Kıbrıs politikasının arkasında durduklarını vurguladı.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

GİRNE TURİZM ŞÖLENİ YAPILDI

 Turizm Haftası kapsamında Girne’de bugün, “Turizm Şöleni” düzenlendi. Başbakan Yardımcılığı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir