15 Nisan 2024, Pazartesi

Başbakan Üstel, Türkiye’de Diplomasi Forumu’na Katılmak İçin Yola Çıktı!

Kıbrıs Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Başbakan Ünal Üstel, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın davetlisi olarak yarın başlayacak olan 3. Antalya Diplomasi Forumu’na katılmak üzere bugün ülkeden ayrıldı.

Başbakan Üstel ve beraberindeki heyet, forumun açılış ve kapanış törenlerine iştirak edecek ve çeşitli uluslararası görüşmeler gerçekleştirecekler. Başbakanın eşi Zerrin Üstel de heyete eşlik edecek. Heyette UBP Genel Sekreteri, Milletvekili Oğuzhan Hasipoğlu, Başbakanlık Özel Kalem Müdürü İlgen Bağcıer ve Başbakanlık Siyasi Danışmanı Özdemir Tokel de bulunmaktadır.

Başbakanlık kaynaklarına göre, Heyette ayrıca Yeni Azerbaycan Partisi Başkan Yardımcısı Tahir Budagov ve Azerbaycan Milletvekili Şamil Hassan da bulunmaktadır. Bu yıl 3. kez düzenlenen Antalya Diplomasi Forumu, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde gerçekleştirilecek. Forumda 100’den fazla ülkeden 20’den fazla devlet lideri ve yaklaşık 4 bin konuğun katılımı beklenmektedir.

Forumun ana teması “Krizler Döneminde Diplomasiyi Öne Çıkarmak” olarak belirlenmiş olup, küresel krizler, terörle mücadele, enerji güvenliği gibi birçok önemli konunun ele alınması planlanmaktadır. Başbakan Ünal Üstel’in Pazar günü ülkeye dönmesi öngörülmektedir.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Bayramda KKTC’ye hava yolu ile gelen ve giden yolcu sayısı açıklandı

 KKTC’de 5-14 Nisan tarihlerini kapsayan 10 günlük Ramazan Bayramı’nda hava yolu ile gelen ve giden …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir