23 Nisan 2024, Salı

Başbakan Üstel ve Sağlık Bakanı Dinçyürek açtı: Kalp ve Damar Cerrahisi Servisi Modern Hale Geldi!

Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde Kalp ve Damar Cerrahisi servisinin açılışı için düzenlenen törene katılım oldukça yoğundu. Başbakan Ünal Üstel, Sağlık Bakanı Hakan Dinçyürek, hastane başhekimi Adil Özyılkan, hastane personeli ve birçok davetli törene iştirak etti.

Törende proje sorumlusu İnşaat Mühendisi Timur Seyidoğlu, yatırımcı Oğuz Alp Tan, Sağlık Bakanı Hakan Dinçyürek ve Başbakan Ünal Üstel söz alarak katılımcılara hitap etti. Seyidoğlu, modern bir şekilde hizmete sunulan Kalp ve Damar Cerrahisi bölümünün detayları hakkında bilgi verdi ve projenin tamamlandığını müjdeledi.

Yatırımcı Oğuz Alp Tan ise, geçen yıl vefat eden Ali Emiroğlu’nun doğum gününde açılan servisten duyduğu onuru dile getirerek, projenin ekip çalışması olduğunu ve büyük bir emek sonucunda hayata geçirildiğini belirtti.

Sağlık Bakanı Hakan Dinçyürek ise, servisin 2024 yılında modernize edilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek, bağışların önemine vurgu yaptı. Üstel, sağlık alanındaki yeni projelerin devam edeceğini kaydetti ve hükümetin vatandaşların sağlık sorunlarıyla yakından ilgilendiğini ifade etti.

Başbakan Ünal Üstel, iş insanlarının sağlık ve eğitim alanındaki katkılarından memnuniyet duyduğunu belirterek, önümüzdeki dönemde yapılacak yeni yatırımlardan da bahsetti. Türkiye ile imzalanan protokol kapsamında gerçekleştirilecek yatırımlarla ülke genelinde sağlık hizmetlerinin daha da geliştirileceğini dile getirdi.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

GİRNE’DE BİR ŞAHSIN EVİNDE YAPILAN ARAMADA UYUŞTURUCU BULUNDU

Polis Basın Subaylığı’ndan alınan bilgilere göre 22.04.2024 tarihinde, saat 23:00 sıralarında, Girne’de, Girne Polis Müdürlüğüne …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir