16 Nisan 2024, Salı

Başbakan Üstel ve Sağlık Bakanı Dinçyürek, Kalp ve Damar Cerrahisi Servisinin Açılış Töreninde Bir Araya Geldi!

Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde Kalp ve Damar Cerrahisi servisinin açılış törenine, Başbakan Ünal Üstel, Sağlık Bakanı Hakan Dinçyürek, Devlet Hastanesi Başhekimi Adil Özyılkan, hastane personeli ve birçok davetli katıldı.

Tören, proje sorumlusu İnşaat Mühendisi Timur Seyidoğlu’nun konuşmasıyla başladı. Seyidoğlu, hastaların kullanımı için modern bir şekilde tasarlanan Kalp ve Damar Cerrahisi bölümünün açılmasından mutluluk duyduklarını dile getirdi. Yapılan bakım ve onarımlar hakkında detaylı bilgi verdi ve proje kapsamında 21 oda ve koridorları tamir ettiklerini belirtti.

Ardından yatırımcı Oğuz Alp Tan kürsüye çıktı. Tan, geçen yıl vefat eden Ali Emiroğlu’nun doğum gününde açılan hizmeti sunmaktan onur duyduğunu ifade etti. Projenin ekip işbirliği ile gerçekleştirildiğini ve zorlu bir sürecin sonunda tamamlandığını söyledi.

Sağlık Bakanı Hakan Dinçyürek, servisin kuruluşuna öncülük eden eski başhekimlerden Ramadan Kamiloğlu’nun girişimlerini anarak, hizmetin Tan’ın bağışlarıyla modern hale getirildiğini belirtti. Bağışların önemine vurgu yaparak, projelerin hayata geçirilmesindeki anlamına dikkat çekti.

Başbakan Ünal Üstel, iş insanlarının yaptığı bağışların önemine değinerek, devlet ve ülke için değer oluşturduklarını ifade etti. Sağlık alanında yapılan yatırımların artarak devam ettiğini belirten Üstel, hükümetin vatandaşların sağlığına önem verdiğini ve yeni düzenlemelerle sıkıntıları gidermeye çalıştıklarını söyledi. Ayrıca, Güzelyurt Hastanesi’nin yapımı ve farklı bölgelere sağlık ocaklarının kazandırılması için adımlar atacaklarını ve Türkiye ile imzalanan protokol kapsamında yeni yatırımların geleceğini belirtti.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Bayramda KKTC’ye hava yolu ile gelen ve giden yolcu sayısı açıklandı

 KKTC’de 5-14 Nisan tarihlerini kapsayan 10 günlük Ramazan Bayramı’nda hava yolu ile gelen ve giden …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir