23 Nisan 2024, Salı

Başbakan Üstel, Yeni Azerbaycan Partisi ve AK Parti ile Heyetler Arasında Görüşmeler Gerçekleştirdi: Detaylar!

Başbakan Ünal Üstel, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın davetiyle katıldığı 3. Antalya Diplomasi Forumu çerçevesinde bugün bazı ikili ve heyetler arası temaslar gerçekleştirdi. Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün açıklamasına göre, Başbakan Üstel, Antalya Diplomasi Forumu kapsamında Burundi Başbakanı Gervais Ndirakobuca, Yeni Azerbaycan Partisi Başkan Yardımcısı Tahir Budagov ve AK Parti Dış İlişkiler Başkanı Zafer Sarıkaya ve heyetleriyle bir araya geldi. Üstel, dünyayla kucaklaşma vizyonlarını geliştirdiğini ifade etti.

Üstel, Burundi Başbakanı Gervais Ndirakobuca ile yaptığı görüşmede Afrika ülkeleriyle siyasi, ekonomik ve kültürel ilişkilerini güçlendirmeyi hedeflediklerini belirtti. Son dönemde Türkiye Cumhuriyeti’nin Afrika ile ilişkilerini geliştirme vizyonunu doğru bulduklarını dile getiren Üstel, Afrika ülkelerindeki ekonomik fırsatlara dikkat çekti. Burundi’nin istikrara ulaşmaya çalışan bir ülke olduğunu vurgulayan Başbakan, tarım ve eğitim alanlarında iş birliği için KKTC’ye davette bulundu.

Yeni Azerbaycan Partisi Başkan Yardımcısı Tahir Budagov ve ekibiyle yapılan görüşmenin ardından Üstel, Azerbaycan ile KKTC arasında eğitim ve turizm alanlarında önemli gelişmelerin olacağını belirtti. Azerbaycan’ın KKTC ilişkilerinin hedeflenen noktaya taşınması için atılan adımlardan memnuniyet duyduklarını dile getiren Başbakan, karşılıklı samimi adımların beklentilerin ötesinde olduğunu ifade etti.

Ayrıca bugün gerçekleşen görüşmelerde, Ünal Üstel’e UBP Genel Sekreteri ve Milletvekili Oğuzhan Hasipoğlu, Başbakan Siyasi Danışmanı Özdemir Tokel ve KKTC Antalya Başkonsolosu Cem Topçu eşlik etti. Ayrıca Üstel, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın katıldığı “Kıbrıs İçin Yeni Bir Gelecek” adlı panele de dinleyici olarak katıldı.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

TÜRKİYE MSB’DEN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

 Türkiye Milli Savunma Bakanlığı (MSB), 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir