20 Nisan 2024, Cumartesi

Beyarmudu’nda Son 24 Saatte Rekor Yağış!

Son 24 saat içerisinde yaşanan yağışlar hakkında Meteoroloji Dairesi tarafından yapılan açıklamaya göre en yoğun yağışın Beyarmudu bölgesinde düştüğü belirtildi. Beyarmudu’nda metrekareye 24 kilogram yağış düştüğü belirtilirken, diğer bölgelerdeki yağış miktarları da açıklandı.

Buna göre, Beyarmudu’nda 24 kg/m² yağış görülürken, Mağusa’da 23 kg/m², Çayönü’nde 8 kg/m², Pile’da 4 kg/m² ve Kalkanlı’da 2 kg/m² yağış düştüğü kaydedildi. Diğer bölgelerde ise 0,1 ile 1 kg/m² arasında değişen yağış miktarları görüldü.

Meteoroloji Dairesi yetkilileri, yağışların bölgesel dağılımı hakkında detaylı bilgi verirken, vatandaşların sağlıklı bir şekilde bilgilendirilmesi için sürekli olarak verilerin güncellendiğini dile getirdi. Halkın yağışlara karşı dikkatli olması ve gerekli tedbirleri alması gerektiği konusunda uyarılarda bulunuldu. Yağışların devam etmesi ve yağış miktarlarının artması beklenirken, Meteoroloji Dairesi tarafından yapılan günlük raporlarla vatandaşların bilgilendirilmeye devam edileceği ifade edildi.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

GİRNE TURİZM ŞÖLENİ YAPILDI

 Turizm Haftası kapsamında Girne’de bugün, “Turizm Şöleni” düzenlendi. Başbakan Yardımcılığı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir