27 Mayıs 2024, Pazartesi

BKP, ÇÖZÜM VE BARIŞA İNANAN TÜM KESİMLERİ BİRLİKTE HAREKET ETMEYE ÇAĞIRDI

Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP) Merkez Yürütme Kurulu, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın, “Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri’nin Kişisel Temsilcisi Holguin’in üçlü görüşme önerisini reddetmesini şiddetle reddettiklerini” açıkladı.  

BKP Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamada, bu kararın Kıbrıs Türk toplumunu bağlamadığı ve yok hükmünde olduğu öne sürüldü. 

Açıklamada, BM Güvenlik Konseyi kararlarının esas olduğunu belirtilerek, Cumhurbaşkanı Tatar’ın, ayrı egemenlik talebi ile BM kararları ve uluslararası hukuka aykırı hareket ettiği ileri sürüldü.

“Holguin’in sivil toplum örgütleri ve halkın çözüm talebini hayata geçirme sorumluluğu liderlerdedir” tavrını destekledikleri kaydedilen açıklamada, görüşme sürecine  en erken zamanda başlanarak sonuç alınması talep edildi. 

Açıklamada, “çözüm ve barışa inanan tüm kesimlere birlikte hareket ederek, ortak vatan mücadelesini yükseltme” çağrısında bulunuldu.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

GENEL-İŞ SENDİKASININ 20. OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI

DEV-İŞ Federasyonuna bağlı Devrimci Genel-İş Sendikasının 20. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Başkanlığa Semih Kolozali getirildi. …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir