14 Nisan 2024, Pazar

CTP Kadın Örgütünden Arasta’ya Emekçi Kadınlar Ziyareti: Kadın Hakları Tehlikede!

Parti yetkililerinden alınan bilgiye göre, Arasta’da “Emekçi Kadınlar Ziyareti” etkinliği düzenlendi, bu etkinlik “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü” kapsamında gerçekleştirildi. CTP Kadın Örgütü Genel Başkanı Doğuş Derya, Genel Sekreter Asım Akansoy, milletvekilleri Dr. Sıla Usar İncirli, Dt. Filiz Besim, Girne milletvekili Fikri Toros, Lefkoşa İlçe Başkanı ve milletvekili Devrim Barçın ile kadın örgütü yöneticilerinin katıldığı ziyarette, esnafa broşür dağıtılarak sorunlar dinlendi.

CTP Kadın Örgütü Başkanı Doğuş Derya, yaptığı açıklamada, kadınların kazanılmış haklarının erozyona uğradığını savundu. Kaynakların kamusal hizmetlerden şirketlere aktarıldığını belirten Derya, “Sağlık, eğitim ve sosyal hizmetlere dayalı hakların kısıtlanması, din istismarına dayalı toplum mühendisliği en çok kadınları etkiliyor” ifadelerini kullandı. Kadınların çeşitli alanlarda eşitsizlikle karşı karşıya kaldığını vurgulayan Derya, “Hayal ettiğimiz eşitlik düzenini kurabilmek için çarpık düzeni değiştirmeye devam ediyoruz” dedi.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Cumhurbaşkanlığında, bölgedeki gelişmeler değerlendirildi – Mağusa Haber Ajansı

Büyükelçi Feyzioğlu: “KKTC ve Kıbrıs Türk halkının güvenliği, koşulsuz müttefik ve garantör ülke Türkiye Cumhuriyeti’ne …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir