14 Nisan 2024, Pazar

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar Almanya’da Turizm Sektörüne Seslendi: “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti İçin Dost Destekleri Şart”

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Almanya’nın başkenti Berlin’de Türkiye’nin KKTC’yi desteklediğini belirterek açıklamalarda bulundu. Tatar, Almanya’da yaşayan ve büyük bir etkiye sahip olan yaklaşık 4 milyon Türk’ün desteklerine ihtiyaç duyulduğunu vurguladı.

Tatar, KKTC’nin turizm tanıtımı konusunda önemli adımlar attığını belirterek dünyanın en büyük turizm fuarına yıllardır katılım gösterildiğini ifade etti. Turizm sektörünün büyük bir paydaşlar topluluğu olduğunu ve artık kültür ve gastronominin de turizmde önemli bir konu olduğunu belirtti.

Yeni yapılan havaalanı ve turizm yatırımlarıyla KKTC’nin Akdeniz’de önemli bir destinasyon ve marka olduğunu ifade eden Tatar, turizmin ekonomiye katkısının artırılması gerektiğini söyledi. Turist akışının artırılması ile ekonominin canlanacağını belirten Tatar, turizmin bir hayat biçimi olduğunu ve halkın da turizmi benimsemesi gerektiğini vurguladı.

Turizmi sadece büyük otellerle sınırlı kalmayıp küçük otellerde de yaşatılması gerektiğini belirten Tatar, turistlere kültür, eko turizm ve gastronomi hizmetinin sunulması gerektiğini söyledi. Ayrıca Tatar, Alman gazetesi Frankfurter Allgemeine Zeitung’a verdiği röportajda Kıbrıs Türkü’nün sesinin duyurulmasında Almanya’da yaşayan Türklerin önemli bir rol oynadığını ifade etti.

Tatar, Almanya’da gerçekleştirdiği ziyaretlerde milli davayı anlatmada etkili olduğunu belirterek, Almanya ziyareti ve Antalya Diplomasi Forumu’nun Kıbrıs Türkü’nün sesini duyurmak açısından önemli olduğunu aktardı. Tatar, Almanya’da gördüğü ilgi ve misafirperverlikten dolayı teşekkürlerini iletti ve fuara katılan Turizm Bakanlığı yetkililerini ve turizmcileri tebrik etti.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Cumhurbaşkanlığında, bölgedeki gelişmeler değerlendirildi – Mağusa Haber Ajansı

Büyükelçi Feyzioğlu: “KKTC ve Kıbrıs Türk halkının güvenliği, koşulsuz müttefik ve garantör ülke Türkiye Cumhuriyeti’ne …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir