15 Nisan 2024, Pazartesi

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Berlin’de Küresel Destinasyon Değişim Forumu’nda Turizm İçin Çağrıda Bulundu

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Berlin’de düzenlenen 2. Küresel Destinasyon Değişim Forumu’nda yer aldı. Toplantıda yaptığı konuşmada, farklı kültürlerin turizm alanında bir araya gelerek etkileşim sağladığını ifade etti. Tatar, iletişim ve ulaşımın kolaylaştığı bir dönemde Kıbrıs Türk halkına uygulanan izolasyonların artık çağ dışı olduğunu vurguladı ve bir an önce sonlandırılması gerektiğine dikkat çekti.

Diplomasi ve diyaloğun önemine vurgu yapan Cumhurbaşkanı Tatar, Avrupa ve özellikle Almanya’nın Kıbrıs Türk halkının sesine kulak vermesi gerektiğini söyledi. Daha iyi bir gelecek için herkese adil ve tarafsız bir şekilde yaklaşılması gerektiğini belirten Tatar, Kıbrıs adası için de bu durumun olmasını temenni etti. KKTC’nin turizmde daha iyi bir konuma gelmesi için çeşitli çalışmalar yapıldığını aktaran Tatar, KKTC’nin önemli bir turizm destinasyonu olduğuna dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Tatar, Almanya’daki ziyaretleri çerçevesinde Berlin temsilciliğini de ziyaret etti. Temsilci Beniz Uluer Kaymak’tan temsilciliğin faaliyetleri hakkında bilgi alan Tatar, daha sonra Alman gazeteci Michael Martenes’e Kıbrıs konusunda röportaj verdi. Tatar, KKTC’nin tarihi binaları, kumsalı, güneşi ve el değmemiş doğasıyla dikkat çeken bir destinasyon olduğunu vurguladı.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Bayramda KKTC’ye hava yolu ile gelen ve giden yolcu sayısı açıklandı

 KKTC’de 5-14 Nisan tarihlerini kapsayan 10 günlük Ramazan Bayramı’nda hava yolu ile gelen ve giden …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir