23 Haziran 2024, Pazar

CUMHURBAŞKANI ERSİN TATAR, MEVHİBE & MUSTAFA BAŞMAN VAKFI II. DÜNYA ÇOCUK GÜNÜ RESİM YARIŞMASI SERGİSİ VE ÖDÜL TÖRENİ’NE KATILDI

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Mevhibe & Mustafa Başman Vakfı II. Dünya Çocuk Günü Resim Yarışması Sergisi ve Ödül Töreni’ne katıldı.

Cumhurbaşkanlığı’ndan verilen bilgiye göre, Merkez Lefkoşa Sergi Salonu’ndaki etkinlikte konuşan Cumhurbaşkanı Tatar, işkadını Pınar Başman’ın annesinin adını yaşatmak amacıyla kurulan vakıfta çocukların yer aldığı bir sergi düzenlenmesinin önemine dikkat çekti.

Çocuk yaşta annesini kaybeden biri olarak anne sevgisinin ne olduğunu çok iyi bildiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Tatar, çocukların annelerinin varlığını ve değerini iyi bilmesi gerektiğini söyledi.

Ülke sevgisi ve kültürünün resimlere yansıtılması gerektiğine işaret eden Cumhurbaşkanı Tatar, sanatı ve yetenekleriyle geleceğin ressam ve sanatçı adaylarının yarışmada bir araya geldiğini dile getirdi.

Tatar, yarışmaya 230 çocuğun cesaret göstererek katılmasının önemine dikkat çekerek, tüm çocukları tebrik etti, aileleri ve öğretmenlerine teşviklerinden dolayı teşekkür etti.

Editör: Aynur DIRAĞAN

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

BOĞAZİÇİ LAPATHOS KÖYÜNDE BAŞI BOŞ KÖPEKLER DEHŞET SAÇTI.

İskele ilçesine bağlı Boğaziçi köyünde başıboş köpekler, Sündüs Yanmaz’ın evinin bahçesine girerek evcil köpeğini parçaladı. …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir