15 Nisan 2024, Pazartesi

Cumhurbaşkanı Tatar, Almanları KKTC’ye davet etti: “Doğal güzellikleri ve kültürüyle büyüleyecek!”

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Almanya’nın başkenti Berlin’de gerçekleşen “Dünya Kardeş Kentler Turizm Forumu’nun (TCWTF)” Küresel Kentsel Destinasyon Değişim Zirvesi’nde önemli bir konuşma yaptı. Tatar, KKTC’nin Avrupa’nın değerlerini paylaştığını vurgulayarak Almanları, ülkeyi ziyaret etmeye davet etti.

Tatar, 5-7 Mart tarihleri arasında düzenlenecek ITB Berlin Turizm Fuarı’nda KKTC’yi tanıtacaklarını belirterek ülkenin doğal güzellikleri, kültürü ve gastronomisini sergileyeceklerini söyledi. Turizmin kültürlerin tanınması ve ekonomik refah için önemine değinen Tatar, aynı zamanda turizmin küresel barış için de önemli bir rol oynadığını vurguladı.

Tatar, KKTC ve Türkiye’nin turizm açısından en iyi destinasyonlar arasında olduğunu belirtirken Türkiye’nin Avrupa’ya 3 saat, Kıbrıs’ın ise kıtadan 3.5 saat uçuş mesafesinde olduğuna dikkat çekti. Antalya Diplomasi Forumu’nda yapılan tartışmalara da değinen Tatar, forumun çok verimli geçtiğini ifade etti.

KKTC’nin Avrupa değerlerini paylaştığını vurgulayan Tatar, Almanları ülkeyi ziyaret etmeye çağırarak ada ülkesinin güzel doğasını, kültürünü ve cana yakın insanlarını keşfetmeye davet etti. Tatar, KKTC’nin turizmde yeni bir destinasyon olarak tekrar keşfedildiğini sözlerine ekledi.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Bayramda KKTC’ye hava yolu ile gelen ve giden yolcu sayısı açıklandı

 KKTC’de 5-14 Nisan tarihlerini kapsayan 10 günlük Ramazan Bayramı’nda hava yolu ile gelen ve giden …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir