23 Nisan 2024, Salı

Cumhurbaşkanı Tatar, Almanya ziyareti sırasında turizm atağı başlattı!

Kuzey Kıbrıs Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Almanya ziyaretinin ikinci gününde Uluslararası Berlin Turizm Fuarı’nı ziyaret etti. Tatar, ziyaretine KKTC standını ziyaret ederek başladı ve burada otel ve turizm acenteleriyle görüştü. Ayrıca, Türkiye, Azerbaycan ve Kırgızistan stantlarını da ziyaret eden Tatar, üst düzey turizm yetkilileri ile buluştu.

Tatar, Kuzey Kıbrıs standındaki toplantı salonunda Türkiye Kültür ve Turizm Bakanı Nuri Ersoy’la da bir araya gelerek bir süre görüştü. Görüşmeye Turizm Bakanı Fikri Ataoğlu ile KKTC Berlin Temsilcisi Beniz Uluer Kaymak da katıldı. Tatar, görüşmesinin ardından Türkiye Turizm Bakanlığı ile yapılan anlaşma çerçevesinde KKTC’nin tanıtım amaçlı reklamlarının yapılacağını açıkladı.

Turizm konusunda yeni yatırım ve projeler gündemde olduğunu vurgulayan Tatar, ülke turizminin çok başarılı bir dönem geçirdiğine işaret etti. Ayrıca, Ercan Havaalanı’nda yapılan çalışmaların turizmi olumlu yönde etkilediğini belirtti. Tatar, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’a da desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu ise otellerdeki doluluk oranının yüksek olduğunu belirterek, ülkedeki yatak sayısını arttırmak için çalışmaların devam ettiğini açıkladı. Ataoğlu, daha fazla turist ağırlamak için projeler yürütüldüğünü ve alternatif turizm modellerinin öne çıktığını söyledi.

UBP Milletvekili ve Dünya Sağlık Turizmi Konseyi Başkanı Ahmet Savaşan ise nisan ayında KKTC’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek Dünya Sağlık Turizmi Fuarı’nın önemine değinerek, fuara 50 farklı ülkeden katılımcının ilgi göstereceğini belirtti.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

ERTUĞRULOĞLU, 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI NEDENİYLE MESAJ YAYIMLADI

Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı. Ertuğruloğlu …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir