14 Nisan 2024, Pazar

Cumhurbaşkanı Tatar’dan Almanya Çağrısı: Yatırımlarınızı KKTC’ye Yapın!

Kahvaltı sırasında, Başbakan Yardımcısı, Turizm ve Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu da bulundu. Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, dünya toplumunun artık Kıbrıs gerçeklerini görmesi gerektiğini belirterek, çağ dışı kalan haksız ambargo ve izolasyonların sonlanması gerektiğini vurguladı. Kıbrıs’taki anlaşmanın sadece iki eşit egemen devlete dayalı bir çözüm modeline dayanması gerektiğine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Tatar, iki devletli çözüm vizyonlarından asla vazgeçilmeyeceğini belirtti.

Akdeniz’de, Mavi Vatan’da Türkiye’nin güvenliğine katkı sağlamada Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin önemine vurgu yapan Cumhurbaşkanı Tatar, Türkiye’nin destekleriyle birçok alanda projeler ve çalışmaların yürütüldüğünü aktardı. KKTC’nin turizm, yüksek öğrenim, tarım ve inşaat sektörlerinde sürekli geliştiğini belirten Cumhurbaşkanı Tatar, Almanya’da yaşayan iş insanlarına ülkeye yatırım yapmaları çağrısında bulundu.

MUSIAD Berlin Başkan Yardımcısı Ali İlhan ise, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ı Berlin’de ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirterek, Cumhurbaşkanı Tatar’ın Kıbrıs meselesindeki önemli çalışmalarına vurgu yaptı.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Cumhurbaşkanlığında, bölgedeki gelişmeler değerlendirildi – Mağusa Haber Ajansı

Büyükelçi Feyzioğlu: “KKTC ve Kıbrıs Türk halkının güvenliği, koşulsuz müttefik ve garantör ülke Türkiye Cumhuriyeti’ne …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir