15 Nisan 2024, Pazartesi

Cumhurbaşkanı Vekili Zorlu Töre, Malatya Gençlik ve Eğitim Derneği Heyetini Kabul Etti: “Türk Milleti Daima Uyanık Olmalı”

Cumhurbaşkanı Vekili ve Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, Malatya Gençlik ve Eğitim Derneği’nden gelen heyeti Meclis’te kabul etti. Ziyaretin detaylarına göre, KKTC’de kamp yapmak üzere bulunan heyet, Meclis Zalihe Çavuşoğlu Toplantı salonunda Töre ile bir araya geldi. Töre, Türk milletinin bir parçası olan Kıbrıs Türk halkının Anavatana sıkı sıkıya bağlı olduğunu vurguladı.

Doğu Akdeniz’de yaşanan gelişmelere dikkat çeken Zorlu Töre, Türk milletinin her zaman uyanık olması gerektiğini dile getirdi ve kendilerini kimse aldatamayacağını belirtti. Türkiye’nin her geçen gün büyüyerek bölge ve dünya lideri olmasının gurur verici olduğunu ifade eden Töre, Kıbrıs Türk halkı için en büyük güvencenin Anavatan Türkiye ve Türk ordusu olduğunu vurguladı.

Dernek üyelerine KKTC’de iyi vakit geçirmelerini dileyen Töre, gittikleri her yerde Kıbrıs’ta verilen Türklük mücadelesini anlatmalarını istedi. Töre, ziyaretten memnuniyetini dile getirerek, Türk milletinin birlik ve beraberliğinin her zaman önemli olduğunu vurguladı.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Bayramda KKTC’ye hava yolu ile gelen ve giden yolcu sayısı açıklandı

 KKTC’de 5-14 Nisan tarihlerini kapsayan 10 günlük Ramazan Bayramı’nda hava yolu ile gelen ve giden …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir