16 Haziran 2024, Pazar

DİNÇYÜREK:”ÜSTEL HÜKÜMETİ GÜVEN TAZELEYEREK YOLUNA DEVAM EDECEK”

Sağlık Bakanı Dr. Hakan Dinçyürek BRT ekranlarında yayınlanan ve Levent Kutay’ın hazırlayıp sunduğu ‘Burası Önemli’ adlı programa katılarak, Ulusal Birlik Partisi’nin (UBP) 6 Ekim tarihinde yapılması planlanan Kurultayına dikkat çekti. 

Sağlık Bakanı Dinçyürek, kurultaya giden süreci sağlıklı bulduğunu ifade ederek, “Hem yasaların öngördüğü hem de demokrasinin gereği belirli dönemlerde güven tazelemek, destek almak esastır. Demokrasinin doğası bunu gerektirir” açıklamasını yaptı. 

“UBP’nin üçüncü yılın sonunda kurultaya gitmesinden daha doğal bir şey olamaz” diyen Bakan Dinçyürek, UBP’nin bir kitle partisi olduğunu, 20 bin civarında üyesi olduğunu hatırlattı. 

Dinçyürek, UBP Kurultaylarının şenlik havasında geçtiğini belirterek, “Tansiyonun yükseldiği, gerilimin olduğu kurultaylarda oldu ama son yıllarda yapılan bütün kurultaylar demokrasi şöleninde geçti. Hiçbir sıkıntıya mahal verecek veya şüphe uyandıracak sonuçlar olmadı” ifadelerini kullandı. 

Dinçyürek, “Sağlıklı bir şekilde demokrasinin çalıştığı, ülkeye ve partiye hizmet edecek kadroların yeniden güven tazeleyerek, göreve devam edeceğine inanıyorum. Şimdiden hayırlı olsun” dedi. 

Günü geldiğinde kurultayın konuşulacağını da sözlerine ekleyen Dinçyürek, şu anda görevlerine odaklandıklarının altını çizdi. 

Dinçyürek, “Sayın Başbakanın bize ‘halka dokunacak ne varsa yapın, yarım proje bırakmayın’ şeklinde bir talimatı var… Sayın Başbakan bu projeleri yapabilmemiz için hem önderlik etti hem de imkan yarattı. Biz bir hükümetiz… Bu hükümet Ünal Üstel Hükümetidir. Yaptığımız icraatlar başta Başbakanın direktifleri ve yol göstericiliği ile olmuştur” diye konuştu. 

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

BAYINDIRLIK VE ULAŞTIRMA BAKANI ARIKLI, KURBAN BAYRAMI NEDENİYLE MESAJ YAYIMLADI

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, Kurban Bayramı’nın gerçek anlamının, Allah’a yakınlaşmak ve O’nun rızasını …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir