14 Haziran 2024, Cuma

DÖVEÇ ÇANAKKALE SATRANÇ TAKIMI BÜYÜK BAŞARIYA İMZA ATTI

Döveç Group’un ana sponsorluğunu üstlendiği Döveç Çanakkale Satranç Takımı, 22 Mayıs Çarşamba günü TED Kuzey Kıbrıs Koleji’nde gerçekleştirilen Satranç Şampiyonları Ödül Töreni’nde büyük bir başarıya imza attı. Takım, 2024 Kuzey Kıbrıs Satranç Federasyonu 2. Liginde mücadele ederek, toplamda 7 maçlık galibiyet serisi ile namağlup olarak şampiyon oldu.

Takımın başarısında önemli katkılarda bulunan sporculardan 4. masa oyuncusu Larin Döveç ve 3. masa oyuncusu Berke Nay, sayı birincisi olarak ödüllerini aldılar. Bu başarı, Döveç Çanakkale Satranç Takımı’nın 2. ligden 1. lige yükselmesini sağladı. Gelecek sezondaki hedefleri ise 1. ligde şampiyon olarak Süper Lig’e yükselmektir.

Döveç Group’un desteğiyle gelişen Döveç Çanakkale Satranç Takımı, Sertbay Satranç Akademisi ve Kuzeykale Satranç Derneği, bu prestijli organizasyonda gençlere olan yatırımlarını ve desteklerini sürdürmeye devam edecek. Döveç Group Yönetim Kurulu Başkanı Burçin Döveç, ” Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin her daim yanındayız ve onların başarıları ile gurur duyuyoruz,” diyerek sözlerini tamamladı.

Döveç Group’un ana sponsorluğunda elde edilen bu başarı, satranç sporuna ve gençlerin eğitimine olan katkılarının ne kadar önemli olduğunu bir kez daha göstermiştir.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

KÜLTÜR DAİRESİ’NDEN MALİ KATKI ALMAYA HAK KAZANAN DERNEKLER AÇIKLANDI…

 Kültür Dairesi’nin her yıl “Güzel Sanatlarla İlgili Derneklere Yardım Tüzüğü” kapsamında yaptığı mali yardımdan, 2024 …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir