16 Nisan 2024, Salı

Eğitim Bakanlığı Hizmet İçi Eğitimleri Tepki Çekiyor: Öğretmenler Zor Durumda!

Eğitim alanında faaliyet gösteren iki sendikanın ortak açıklamasına göre, Milli Eğitim Bakanlığı idari işlemlerinde yasalara aykırı davranmakla suçlanıyor. Öğretmenlere yönelik hizmet içi eğitimlerin gereken tüzüğün oluşturulmadan başlatıldığı belirtilirken, öğretmenlere kesinti yapıldığı iddiaları da dile getiriliyor.

Sendikaların açıklamasında, öğretmenlerin hizmet içi eğitimlere katılmalarına rağmen maaşlarında kesinti yapıldığı ve bu durumun haksızlık olduğu vurgulanıyor. Ayrıca, hizmet içi eğitimlerin ceza unsuru olarak kullanıldığı ve bakanlığın yasal dayanağı olmadan ceza kesme yetkisinin kullandığı iddia ediliyor.

Açıklamada, sendikaların Eğitim Bakanlığı’nın yasadışı uygulamalarını mahkemeye taşıdığı ve yeni davalara hazırlandığı belirtiliyor. Bakanlığın anti-demokratik ve hukuk devleti ilkesine aykırı yaklaşımlarından vazgeçmesi için yapılan eylemin tarihi ve saati de duyuruluyor. Bu doğrultuda, 7 Mart 2024 Perşembe günü saat 14.30’da Eğitim Bakanlığı önünde protesto düzenleneceği açıklanıyor.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Bayramda KKTC’ye hava yolu ile gelen ve giden yolcu sayısı açıklandı

 KKTC’de 5-14 Nisan tarihlerini kapsayan 10 günlük Ramazan Bayramı’nda hava yolu ile gelen ve giden …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir