14 Haziran 2024, Cuma

FARKLI MARKETLERDEN ÜRÜN ÇALDIĞI TESPİT EDİLEN RATİP ROSHAN AKARGÖL’E EK TUTUKLULUK

Gönyeli’de faaliyet gösteren bir marketten 15 bin 509 TL olan viskiyi, 2 adet soğuk kahveyi ve 2 adet prezervatif çalan, evinde yapılan aramada ise, başka marketlere ait 100 kalemden ürün bulunan Ratip Roshan Akargöl bugün yeniden mahkemeye çıkarıldı.

Polis memuru Serkan Numan mahkemede olguları aktardı. Polis, 16 Nisan 2024 ve 26 Mayıs 2024 tarihleri arasında Gönyeli’de faaliyet gösteren bir markete müşteri olarak giden zanlının, toplam değerleri 15 bin 509 TL olan viskiyi, 2 adet soğuk kahveyi ve 2 adet  prezervatifi sirkat ettiğini söyledi.

Polis memuru, zanlının kamera görüntülerinden tespit edilip, tutuklandığını belirtti. Polis, zanlının Girne’deki evinde Gönyeli Polis Karakolu’nda görevli bir polis ekibi tarafından gerçekleştirilen aramada, 100 kalemden oluşan çok sayıda marketlerde satılan eşyalar bulunup emare olarak alındığını belirtti.

Numan, mesele ile ilgili olarak zanlıdan yapılan sorgulamada, sözlü olarak bahse konu marketten viski ve soğuk kahve sirkat ettiğini beyan ettiğini söyledi. Polis, zanlının mahkemeye çıkarılarak, 3 gün tutukluluk emri alındığını, bu süre içerisinde annesinin evinde de arama yapıldığını ve market ürünleri tespit edildiğini söyledi. Polis, ayrıca birçok kamera görüntüsü incelediklerini, zanlının 18 ayrı markete girişinin tespit edildiğini açıkladı. Polis memuru, 9 kişinin sorgulandığını, 5 ifade alındığını kaydetti.

Zanlının cep telefonunun da incelenmek üzere emare alındığını kaydeden polis, kendisinin ve annesinin evinde bulunan market eşyalarını nerden elde ettiği yönünde soruşturma yapılması gerektiğini söyledi. Polis, soruşturmanın iki ilçede devam ettiğini ifade ederek, zanlının 8 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, zanlının 8 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.

Editör: Fatma Önder

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

KÜLTÜR DAİRESİ’NDEN MALİ KATKI ALMAYA HAK KAZANAN DERNEKLER AÇIKLANDI…

 Kültür Dairesi’nin her yıl “Güzel Sanatlarla İlgili Derneklere Yardım Tüzüğü” kapsamında yaptığı mali yardımdan, 2024 …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir