20 Nisan 2024, Cumartesi

GİKAD Başkanı İçim Çağıner Kavuklu: Kadınların Gücüne İnanıyoruz!

GİKAD Başkanı İçim Çağıner Kavuklu, BRT Canlı Yayını’nda Levent Kutay’ın sorularını yanıtladı. Kadın haklarının evrensel tarihini anlatan Kavuklu, erkek-kadın eşitliğini, kadın haklarını ve kadınların yaşama kattığı değeri her platformda kararlılıkla savunmaya devam edeceklerini belirtti.
GİKAD’ın Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin her bölgesinde çalışan, üreten ve ekonomik kazanımını üretimle ülkesine kazandıran kadınları teşvik etmek ve bir arada tutmak için çalıştığını vurgulayan Kavuklu, girişimciliğe ve üretime, Karpaz’dan Yeşilırmak’a somut adımlar ve aktif projelerle katkı koyduklarını açıkladı.
Daha fazla kadının siyasette, bürokraside ve karar alma mekanizmalarında olmasının gerekliliğine dikkat çeken Kavuklu, “Cinsiyet kotasını mevcut şartlarda önemli buluyoruz. Yeri gelmişken söylemekte fayda var. Nitelikli kadın siyasetçi aranıyor gibi söylemler var. Peki nitelikli erkek siyasetçi aranıyor mu?… Kadın Örgütleri olarak, daha çok bir araya gelmemiz gerekiyor. Fikirlerimizi paylaşalım, vizyonumuzu genişletelim. Bu ülkeyi ancak kadınların işbirliğiyle daha ileriye götürebiliriz” şeklinde konuştu.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

GİRNE TURİZM ŞÖLENİ YAPILDI

 Turizm Haftası kapsamında Girne’de bugün, “Turizm Şöleni” düzenlendi. Başbakan Yardımcılığı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir