16 Nisan 2024, Salı

Girne Emekçi Kadınlar Kooperatifi’nden Önemli Panel: Kadın Kooperatifleri ve Yerel Dayanışma

Girne Emekçi Kadınlar Kooperatifi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında “Kadın Kooperatifleri ve Yerel Dayanışma” paneli düzenlemeye hazırlanıyor. Kooperatifin açıklamasına göre, etkinlik 4 Mart Pazartesi günü saat 17.30’da ARUCAD kampüsünde başlayacak bir kokteyl ile başlayacak ve saat 19.00’da konferans salonunda gerçekleşecek bir panelle devam edecek.

Panelde “Kadın Kooperatifleri ve Yerel Dayanışma” konulu konuşmacılar yer alacak. Kooperatif Şirketler Mukayyitliği’nden Hediye Soyer, KKTC’deki Kadın Kooperatifleri hakkında bilgi verecek. Ayrıca, 15 Kasım Kıbrıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Meltem Onay, Türkiye’deki Kadın Kooperatifleri ve Ekonomik Hayata Katılımları konusunda bir sunum yapacak. Cooperatives Europe Yönetim Kurulu Üyesi ve FAO Kooperatifçilik Danışmanı Ünal Örnek ise kooperatifçilik ve yerel yönetimler hakkında bilgi verecek.

Panelin diğer konuşmacısı ise Girne Belediyesi Sağlık Şube Müdürü Naile Soyel olacak ve Girne Belediyesi’nin kadın üreticilere desteği ve gelecek hedefleri hakkında konuşacak. Panelin moderatörlüğünü ise Girne Emekçi Kadınlar Kooperatifi üyesi Aslı Murat yapacak.

Girne Emekçi Kadınlar Kooperatifi Başkanı Emel Kişi, etkinliğin toplumda kadınların güçlenmesi ve dayanışmanın önemine vurgu yapmayı hedeflediğini belirterek, kadın emeği ve ekonomiye katılımı konularında farkındalık oluşturma amacında olduklarını ifade etti. Kişi, etkinliğin herkese açık olduğunu ve ilgi duyan herkesi davet etti.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Bayramda KKTC’ye hava yolu ile gelen ve giden yolcu sayısı açıklandı

 KKTC’de 5-14 Nisan tarihlerini kapsayan 10 günlük Ramazan Bayramı’nda hava yolu ile gelen ve giden …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir