15 Nisan 2024, Pazartesi

Girne’de düzenlenecek panelde KKTC’de uyuşturucu ile mücadele stratejileri ele alınacak!

Başbakanlık bünyesinde faaliyet gösteren Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu, KKTC’de uyuşturucu ile mücadele stratejilerine ilişkin bir panel düzenlemeyi planlıyor. Komisyonun yazılı açıklamasına göre, panel, Başbakanın eşi Zerrin Üstel’in himayesinde gerçekleştirilecek ve 15-19 Nisan tarihleri arasında Girne Acapulco Hotel’de gerçekleşecek. Panelde konuşmacı olarak yurt içi ve yurt dışından birçok üniversite ve dernek temsilcisinin katılacağı belirtildi.

Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Teyfide Tecel Hatipoğlu, panelin Ankara Üniversitesi tarafından onaylanan Özel Eğitim Programı’nın bir parçası olacağını açıkladı. Hatipoğlu, çeşitli konularda sunumların yer alacağı panele katılmak isteyenlerin 15 Mart 2024 tarihine kadar panel2024.org adresi üzerinden kayıt yaptırabileceğini vurguladı.

Bu önemli etkinlik, uyuşturucuyla mücadele konusunda farkındalık oluşturmayı amaçlayan ve uzmanların tecrübelerini paylaşacağı bir platform sunmayı hedefliyor. Katılımcıların bu konuda bilgi sahibi olabileceği ve toplumsal farkındalığın artırılmasına yönelik adımlar atılacağı panel, sektördeki son gelişmelerin tartışılacağı önemli bir etkinlik olacak.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Bayramda KKTC’ye hava yolu ile gelen ve giden yolcu sayısı açıklandı

 KKTC’de 5-14 Nisan tarihlerini kapsayan 10 günlük Ramazan Bayramı’nda hava yolu ile gelen ve giden …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir