14 Nisan 2024, Pazar

Girne’de Operasyonla Yakalanan Uyuşturucu Kaçakçıları Tutuklandı!

Polis memuru Ahmet Bayram, mahkemede 2023 yılı Ekim ayında yaşanan bir olayı anlattı. Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekiplerine gelen bir bilgiye göre, sosyal medya ve yapay zeka kullanılarak henüz tespit edilemeyen bir şahsın yönlendirmesiyle yabancı uyruklu bir erkeğin Girne’de uyuşturucu satışı yaptığı bilgisi alınmıştı.

Polis, 3 aylık bir takibin ardından zanlı O.P’nin Girne’de bulunan evine 6 Şubat 2023 tarihinde operasyon düzenlediklerini açıkladı. Evde yapılan aramada çeşitli uyuşturucu madde ve materyaller ele geçirildi.

Ayrıca polis, Pakholvhak isimli şahsın da içerisinde uyuşturucu olan yiyecek malzemelerini bir markete bıraktığını ve bu olayın kamera görüntüleriyle tespit edilerek 2 şahsın tutuklandığını belirtti.

Zanlılardan V.A’nın evinde yapılan aramada çeşitli uyuşturucu maddelerin yanı sıra kullanılan ekipmanlar da ele geçirildi. Diğer zanlı Predein Ruslan’ın evinde ise herhangi bir yasa dışı madde bulunmadı. Polis, soruşturmanın tamamlandığını ve zanlıların ülkede kalıcı bağlarının bulunmadığını belirterek, tutuklu yargı kararı verildi.

Yargıç Evren Mürsel’in kararıyla zanlılar 2 ayı aşmayacak süreyle cezaevine gönderildi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Cumhurbaşkanlığında, bölgedeki gelişmeler değerlendirildi – Mağusa Haber Ajansı

Büyükelçi Feyzioğlu: “KKTC ve Kıbrıs Türk halkının güvenliği, koşulsuz müttefik ve garantör ülke Türkiye Cumhuriyeti’ne …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir