16 Nisan 2024, Salı

Girne’de Yapay Zeka Operasyonunda Uyuşturucu Çetesinin Şok Edici İfşaatı!

Girne’de gerçekleştirilen Yapay Zeka operasyonunda ele geçirilen 4 buçuk kilo uyuşturucuyla ilgili tutuklanan Ukrayna uyruklu zanlılar dün teminat talebiyle yeniden mahkemeye çıkarıldı. Mahkemede polis çavuşu Ahmet Bayram, 2023 yılı Ekim ayı içerisinde, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekiplerine gelen bir bilgiye dayanarak operasyonun detaylarını aktardı. Sosyal medya ve Yapay Zeka kullanılarak yapılan takip sonucunda Ukrayna uyruklu Oleksii Pakholvhak’un Girne’de uyuşturucu ticareti yaptığı tespit edildi. Pakholvhak’un evinde yapılan aramada çeşitli uyuşturucu maddeler bulundu.

Zanlıların faaliyetlerini sürdürdüğü yerler ve kişilerin tespit edilmesi sonucunda Vladyslav Alıstratov ve Predein Ruslan da tutuklandı. Alıstratov’un evinde yapılan aramada birçok uyuşturucu madde ele geçirilirken, Ruslan’ın evinde ise kanunsuz bir şey bulunamadı. Mahkeme, zanlıların ülkede kalıcı bağları olmadığını, ele geçirilen uyuşturucu miktarının ciddi olduğunu ve uzun süreli hapis cezası alabileceklerini belirterek tutuklama kararı verdi.

Yargıç Evren Mürsel’in değerlendirmesi sonucunda zanlılar 2 ayı aşmayacak süreyle cezaevine gönderilme kararı alındı. Operasyonla ilgili detaylar ve zanlıların duruşmaları ilerleyen günlerde netlik kazanacak.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Bayramda KKTC’ye hava yolu ile gelen ve giden yolcu sayısı açıklandı

 KKTC’de 5-14 Nisan tarihlerini kapsayan 10 günlük Ramazan Bayramı’nda hava yolu ile gelen ve giden …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir