16 Nisan 2024, Salı

GKK’dan Yedek Subay Adaylarına Önemli Duyuru: Yoklama İçin Gerekli Belgeler!

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı (GKK), yapmış olduğu yazılı açıklamada, 11 Mart Pazartesi günü 08.30-16.00 saatleri arasında Lefkoşa’da bulunan Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı ASAL ve Seferberlik Şube Müdürlüğü’nde yoklamaların yapılacağını duyurdu.

Yedek Subay (Asteğmen ve Çavuş) aday adaylarından, yoklama tarihinde yanlarında bulundurmaları gereken belgeler hakkında şu bilgiler verildi: “KKTC kimlik kartı, KKTC doğum kayıt belgesi, Çift uyruklular için T.C. kimlik kartının aslı, T.C. vukuatlı nüfus kayıt örneği ve varsa KKTC yurttaşlığa kabul belgesi, Polis Genel Müdürlüğünden alınmış son iki aylık karakter belgesi, Mezun olduğu okulun diploması veya geçici mezuniyet belgesinin KKTC Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı bir adet sureti, Varsa sürüş ehliyeti, ikametgah belgesi, PPD ve tetanoz aşılama durumu ile kan grubunu gösteren belgeler, sağlık problemi olanların, rahatsızlıklarını gösteren sağlık raporunun aslı ve fotokopisi, varsa epikriz raporu.”

Ayrıca, askerlik yasasında belirtilen meşru bir mazereti olmayanların duyurulan tarih ve yerde hazır bulunmamaları durumunda, yoklama kaçağı olarak kabul edilecekleri ve haklarında yasal işlem başlatılacağı ifade edildi.

Duyuru metnine mucahit.gov.ct.tr internet adresi üzerinden ulaşılabileceği belirtildi.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Bayramda KKTC’ye hava yolu ile gelen ve giden yolcu sayısı açıklandı

 KKTC’de 5-14 Nisan tarihlerini kapsayan 10 günlük Ramazan Bayramı’nda hava yolu ile gelen ve giden …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir