15 Nisan 2024, Pazartesi

Gönyeli’de Sahte Evrak Skandalı! Polis Memuru Mahkemede Olguları Aktardı

Gönyeli Polis Karakolunda görevli olan polis memuru Serkan Numan, mahkeme salonunda önemli açıklamalarda bulundu. Polis, söz konusu zanlının “sahte evrak düzenleme ve sahtekarlıkla para temini” suçlarından yargılandığını belirtti. Zanlı Ali’nin, 2023-2024 yılları arasında önceden tanıdığı Gönyeli’de yaşayan Bangladeşli S.R.S.’yi yurt dışında bulunan akrabalarına ön izin çıkaracağı vaadi ile kandırdığını bildiren polis memuru, zanlının sahte evraklarla 10 bin euro para temin ettiğini açıkladı. Zanlının tutuklanmasının ise 29 Şubat 2024 tarihinde gerçekleştiği bilgisi verildi.

Polis memuru, zanlının ifadesinde adada 4 yıl çalışma izniyle bulunduktan sonra kaçak duruma düştüğünü ve sadece pasaportunu vererek Lefkoşa’da bir üniversiteye kayıt yaptırdığını, ancak hiçbir derse girmediğini ifade ettiğini aktardı. Aynı zamanda zanlının okula kayıt işlemleri için bir arkadaşının aracı olduğunu belirtti. Araştırmalar sonucunda zanlının ortaokul diploması ile kayıt olduğu tespit edildi. Bu durum üzerine ayrı bir soruşturma başlatıldığı da polis tarafından ifade edildi.

Polis, zanlının cep telefonunun incelenmek üzere alındığını ve soruşturmanın devam ettiğini belirtti. Yargıç Jale Ergüden, zanlının 8 gün daha tutuklu kalmasına, üniversite hakkında soruşturma açılmasına ve bu durumun ilgili kurumlara tebliğ edilmesine karar verdi. Soruşturma sonucunun mahkemeye sunulması da gerektiği belirtildi.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Oğuz: Türkiye’ye giremeyen yurttaşlarla ilgili bilgi istendi, gerekli açıklama yapılacak

İçişleri Bakanı Dursun Oğuz, Türkiye’ye giremeyen yurttaşlar ile ilgili yaptığı açıklamada, bu konunun gündeme getirildiğini, bilgi …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir