15 Nisan 2024, Pazartesi

Gönyeli’de Sahte Evrak Skandalı! Polis Memuru Mahkemede Olguları Aktardı

Gönyeli Polis Karakolunda görevli polis memuru Tokyan Gülerler, mahkemede yaşanan olayları aktardı. Polis, zanlının “sahte evrak düzenleme ve sahtekarlıkla para temini” suçlarından yargılanmak üzere mahkemeye sevk edildiğini belirtti. Zanlı Ali’nin 2023-2024 yılları arasında Gönyeli’de yaşayan Bangladeşli S.R.S.’yi yurt dışında bulunan akrabalarına ön izin çıkaracağı vaadiyle kandırdığını ifade etti.

Polis, zanlının sahte olarak düzenlenen ön izin başvurularını S.R.S.’ye whatsapp üzerinden iletip, karşılığında 10 bin euro sahtekarlıkla temin ettiğini açıkladı. Zanlının 29 Şubat 2024 tarihinde yapılan bir şikayet sonrasında tutuklandığını belirtti. Polis memuru, zanlının ifadesinde 4 yıl boyunca çalışma izniyle adada bulunduğunu, ancak bu yıl çalışma izninin süresinin dolduğunu ve bu nedenle kaçak duruma düşmemek için lise diploması olmadığı halde bir üniversiteye bin euro verip kayıt yaptırdığını söyledi.

Polis, muhaceret şubesinden yapılan kontrollerde zanlının yasal öğrenci iznine sahip olduğunu belirledi. Polis, soruşturmanın devam edeceğini ve başka suçlarla karşılaşabileceklerini belirterek, zanlının 2 gün daha tutuklu kalmasını talep etti. Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç ise huzurundaki şahadeti değerlendirerek zanlının 2 gün daha tutuklu kalmasına karar verdi. Bu gelişmeler doğrultusunda olayın detayları mahkeme kararıyla netlik kazanmış oldu.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

CTP Vekili Besim: "Nüfus Artışı Kontrolsüz!"

CTP Milletvekili Filiz Besim, 2024 Mali Yılı (Değişiklik) Yasa Tasarısı üzerine yaptığı konuşmada öğretmen kadrolarının …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir