16 Nisan 2024, Salı

Google, Yapay Zeka Destekli Haber Anlaşmalarına Başladı – Detaylar Burada!

Google, bazı internet haber siteleriyle iş birliği yaparak yapay zeka ile oluşturulan haberlere destek vermeye karar verdi. Artan talep nedeniyle geleneksel haber kaynaklarına olan ilgi azalırken, internet gazeteciliği ve yapay zeka tarafından üretilen haberlerin popülaritesi artmaktadır. İnternet gazeteciliği, hızlı bilgi akışı sağlamanın yanı sıra kullanıcıların tercihlerine ve ilgi alanlarına uygun haber içeriği sunma yeteneğiyle dikkat çekmektedir. Yapay zeka ise, büyük veri analizi ve öğrenme algoritmaları aracılığıyla haber içeriği üretme ve kişiselleştirme sürecini optimize etmektedir.

ABD merkezli teknoloji devi Google, bazı haber kaynaklarıyla özel bir anlaşma imzalayarak yapay zekâ tarafından üretilen haberlerin yayınlanmasını sağlayacak. Bu anlaşma kapsamında, şirketler yapay zeka ile ürettikleri haberleri yayınlamak için Google’dan maddi destek alacaklar. Google, anlaşmaya uyan internet sitelerine önemli miktarda ödeme yapmayı planlamaktadır.

Google’ın anlaştığı internet siteleri, Google’ın özel bir yapay zeka teknolojisini kullanarak haber üretecekler. 12 aylık anlaşma kapsamında, şirketler günlük olarak yapay zeka ile üretilmiş 3 haber, haftalık olarak 1 basılı bülten ve aylık olarak 1 pazarlama kampanyası içeriği yayınlamayı taahhüt edecekler. Google, bu içerikleri sunan internet sitelerine ciddi miktarda ödeme yapacak. Teknoloji devi, özellikle kaynakları kısıtlı olan küçük haber yayıncılarına yapay zeka ile destek olmayı amaçlamaktadır.

Google’ın yapay zeka ile desteklediği haber siteleri, haber içeriklerini optimize etmek ve daha geniş bir kitleye ulaşmak için bu anlaşmayı değerli bulmaktadır. Yapay zeka ile üretilen haberler, kullanıcıların ilgi alanlarına daha uygun ve hızlı bir şekilde sunulacak. Bu sayede, haber siteleri kullanıcıların beklentilerine daha iyi cevap verebilecek ve daha fazla okuyucuya ulaşabilecekler.

Sonuç olarak, Google’ın internet haber siteleriyle yaptığı anlaşma sayesinde yapay zeka destekli haberlerin yaygınlaşması ve popülerleşmesi beklenmektedir. Bu iş birliği, hem haber siteleri için içerik üretim sürecini optimize etme hem de kullanıcıların ilgi alanlarına daha uygun haberler sunma açısından önemli bir adım olabilir.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Mobil Dünya Kongresi’nde Robotların Büyüleyici Dönüşü!

Mobil Dünya Kongresi’nde, bu yıl robotların bulunduğu alanlar yine fuarın en yoğun ziyaret edilen alanlarından …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir