15 Nisan 2024, Pazartesi

Halkın Partisi Edremit ve Zeytinlik’te Vatandaşları Dinledi: Yolsuzluklara Son Vereceğiz

Halkın Partisi’nden (HP) bir heyet, köy ve bölge ziyaretleri çerçevesinde Edremit ve Zeytinlik’i ziyaret ederek, vatandaşların sorunlarını dinledi ve sorularına yanıt verdi. Heyette Genel Başkan Kudret Özersay da yer aldı. HP’den yapılan açıklamaya göre, ziyaretler sırasında konuşan Özersay “Bakanlar, milletvekilleri, müdürler, müsteşarlar düzeyinde ortaya çıkan sahtekarlıklar ve yolsuzluklar ülkedeki çürümüşlüğün geldiği seviyeyi ve tehlikeyi gösteriyor. Bu yolsuzluklar ülkeye ihanettir” ifadelerini kullandı.

Halkın olup bitenleri takip ettiğini, her şeyin de farkında olduğunu söyleyen Özersay, “Bu yaşananların bedelini maalesef en ağır şekilde halkımız ödüyor ama bu bedelin faturasını günü gelince bu çürümüşlüğün sorumlularına kesecektir” dedi. Girne ve İskele bölgelerinde okullarda Türkçe bilmeyen çok sayıda yabancı uyruklu öğrencinin olduğunu ve sınıflarda öğretmenlerin ders anlatmakta ciddi güçlük çektiklerini vurgulayan Özersay, “bizler devlet okullarında okuduk ve çok da iyi eğitim aldık. Oysa şimdi gerek plansızlık, gerek alt yapıya gerekli kamu kaynaklarının ayrılmaması gerekse tam gün eğitime geçilmesi için herkesin elini taşın altına koymaması nedeniyle devlet okullarında ciddi eğitim sorunları vardır” dedi.

Devlet hastanelerinde de hastaların “bakıcı mafyasına” teslim edildiğini savunan Özersay, pek çok sigortalı hastanın ilaç bulmakta sıkıntı çektiği için dışarıdan eczanelerden ya da Güney Kıbrıs’tan kendi parasıyla ilaç almak zorunda kaldığını söyledi. Ziyaretlerde Özersay’a Genel Sekreter Turgut Alas, Girne İlçe Başkanı Çağın Çağatay Karataş, Girne İlçe Yönetim kurulu üyeleri ve Parti Meclisi üyeleri eşlik etti. Özersay, ülkede ayın sonunu getiremeyen vatandaşlar varken birilerinin sürekli kendi cebini düşündüğüne dikkat çekerek, “Polis eve savcılığa yaptığımız şikayetleri yakından takip ediyoruz ve şeffaflık gereği de kamuoyu ile paylaşıyoruz. Bu konuların peşini bırakmayacağız ve dokunulmazlıkların kaldırılarak yargılanmalarının önünün açılması da buna dahildir” ifadelerini kullandı. Tarih: 03/03/2024 Saat: 17:33.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Bayramda KKTC’ye hava yolu ile gelen ve giden yolcu sayısı açıklandı

 KKTC’de 5-14 Nisan tarihlerini kapsayan 10 günlük Ramazan Bayramı’nda hava yolu ile gelen ve giden …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir