15 Haziran 2024, Cumartesi

HAYVAN ÜRETİCİLERİ KENDİ ARALARINDA FİKİR AYRLIĞI MI YAŞIYOR ?

Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği’nin bir ay boyunca canlı hayvan satışını durdurma kararına birlik içinden tepkiler geldi. 

Kıbrıs Postası’na bilgi veren hayvan üreticileri, bu süre zarfında hayvanlarını satamamanın maliyetine katlanmalarının mümkün olmadığını belirterek, kararın kendilerine danışılmadan alındığını ve 250 TL’den canlı hayvan satışına devam edeceklerini açıkladı.

Üreticiler, devlet müdahalesine rağmen yıllardır süren tartışmaların devam ettiğini, hayvancılar ve kasapların birbirini tamamlayan bir ticaret yaptığını ve bu iş birliğinin bozulmasının hem halka hem de sektöre zarar verdiğini vurguladı. Konuya tek taraflı yaklaşılmaması gerektiğinin altını çizen hayvan üreticileri, hayvan üreticileri, kasaplar ve halkın ortak paydada buluşarak hareket etmesi gerektiğini ifade etti.

Birliklerinin kararına uymayacaklarını belirten hayvan üreticileri, Mustafa Naimoğulları’nın diyalog çağrısını da eleştirerek, diyalogun eylemden önce yapılması gerektiğini, ancak bu süreçte tam tersine bir yaklaşım sergilendiğini ve bunu da doğru bulmadıklarını belirttiler. Kimliklerini açıklamak istemeyen üreticiler, kasaplarla iş birliğinden kaçınmayacaklarını ve duyarlı davranacaklarını belirtti.

 Kaynak: Kıbrıs Postası

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

BAYINDIRLIK VE ULAŞTIRMA BAKANI ARIKLI, KURBAN BAYRAMI NEDENİYLE MESAJ YAYIMLADI

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, Kurban Bayramı’nın gerçek anlamının, Allah’a yakınlaşmak ve O’nun rızasını …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir