14 Haziran 2024, Cuma

HAYVAN ÜRETİCİLERİNİN ÖNERİLERİ BAKANLAR KURULUNDA GÖRÜŞÜLECEK

Başbakan Ünal Üstel, Hayvan Üreticileri Birliği Mustafa Naimoğulları ile görüştü.

Görüşmenin ardından açıklama yapan Naimoğulları, Başbakan’a sorunları anlattıklarını belirterek, süreç içerisinde yaşanan her şeyi Başbakanla paylaştıklarını anlattı. Başbakan Ünal Üstel’in sorunları Bakanlar Kurulu’na taşıyacağını söylediğini aktaran Naimoğulları, Cuma günü tekrardan bir görüşme gerçekleştireceklerini söyledi.

Naimoğulları, Başbakan Ünal Üstel’e teşekkür ederek, “sektör zor duruma girmemesi için atılması gereken adımlar var. Başbakan bizi dinledi, gerekli çalışmalar yapılacak. Sağolun Başbakanım” dedi.

Üstel: Talepleri dinledik, Bakanlar Kurulu’na götüreceğiz

Üreticilerin grevlerini sonlandırdıktan sonra kendilerini Başbakanlığa çağırdığını anlatan Üstel, şöyle devam etti:

“Bizim hükümet olarak görevimiz hem üretimi hem de tüketiciyi desteklemek. Bu dengeleri kurmak için hükümet çalışma yapıyor. Her zaman üretimin yanında olduk, olmaya devam edeceğiz. Küresel problemlerden dolayı yaşanan enflasyonla başlıca gıda maddelerinde ve hayvan üreticilerinin ürettikleri ürünlerde birtakım fiyatlarında yükselme oldu. Tarım Bakanımız fiyatları kontrol altında tutmak için çalışmalar yaptı. Biz üretimin önünü açmak için desteğimize devam edeceğiz. Biz bugün önerileri dinledik. Yarın Bakanlar Kurulu toplantısı var. Bunlar masaya yatırılacak ve öneriler görüşecek. Cuma günü tekrardan bir görüşme gerçekleştireceğiz. Biz birlik beraberliği sağlayarak insanımızın rahat etmesini istiyoruz. İthal et belli bir süre gelecek. Alım gücü düşük insanımız bununla buluşacak. Birlikte istişare içerisinde insanlarımızın Güney’e gidip et almaması için çalışacağız. Grevi sonlandırdıkları için üreticilere teşekkür ederim” dedi.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

KÜLTÜR DAİRESİ’NDEN MALİ KATKI ALMAYA HAK KAZANAN DERNEKLER AÇIKLANDI…

 Kültür Dairesi’nin her yıl “Güzel Sanatlarla İlgili Derneklere Yardım Tüzüğü” kapsamında yaptığı mali yardımdan, 2024 …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir