16 Nisan 2024, Salı

Hisarköy Orkide Festivali Bu Hafta Sonu!

Lapta Belediyesi, Hisarköy Kültür ve Spor Derneği ve Hisarköy Muhtarlığı iş birliğinde düzenlenen “11. Geleneksel Hisarköy Orkide Festivali” bu hafta sonu gerçekleşecek. Lapta Alsancak Çamlıbel Belediye Başkanı Fırat Ataser, yaptığı açıklamada festivalin amacının Kıbrıs’a özgü orkidelerin çeşitliliğini sergileyerek, halkın bilinçlenmesine ve gelecek kuşaklara aktarılmasına katkı sağlamak olduğunu vurguladı.

Festival, 2 Mart Cumartesi günü saat 10.00’da orkide bahçelerinde gerçekleştirilecek yürüyüşle başlayacak. Gün boyunca folklor gösterileri düzenlenecek, el sanatları ve yiyecek stantlarında ürünler satılacak. Festivalin ilk gününde ise saat 15.15’te Grup Otantik konseri gerçekleştirilecek.

Her yıl büyük ilgi gören ve renkli etkinliklere ev sahipliği yapan Hisarköy Orkide Festivali, doğaseverler ve festival sevenler için kaçırılmayacak bir fırsat olacak. Festival kapsamında orkidelerin zarif güzelliğiyle tanışma ve yöresel kültürü keşfetme şansı bulacak ziyaretçiler, unutulmaz bir hafta sonu geçirecekler.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Bayramda KKTC’ye hava yolu ile gelen ve giden yolcu sayısı açıklandı

 KKTC’de 5-14 Nisan tarihlerini kapsayan 10 günlük Ramazan Bayramı’nda hava yolu ile gelen ve giden …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir