14 Nisan 2024, Pazar

HP Genel Başkanı Özersay: “Sahte Diploma Skandalıyla İlgili Polise Yaptığımız Şikayetler İnceleniyor”

Halkın Partisi Genel Başkanı Kudret Özersay, sahte diploma skandalıyla ilgili polise yaptığı şikayet başvurularının titizlikle incelenip ileriye taşındığını memnuniyetle paylaştı. Özersay, sahte diploma alan herkesin milletvekili dahi olsa yargılanması gerektiğini belirtti.

Özersay’ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Sahte diploma skandalıyla ilgili Polise yapmış olduğumuz şikayet başvurularının ciddiyetle incelenip ileriye taşınıyor olmasından memnuniyet duyuyoruz. Milletvekili de olsa eğer bir kişi sahte diploma almış ve tedavüle sürmüşse yargılanmalıdır. Sürecin yasalarımıza göre ileriye taşınması ve gerçeğin ortaya çıkması için konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz.” şeklinde ifadeler yer aldı.

Özersay’ın bu açıklamaları, sahte diploma skandalının yasal süreç içerisinde takip edilerek gerçeğin ortaya çıkması için kararlılıkla devam edeceğini gösteriyor. Konuyla ilgili atılan adımların titizlikle sürdürüleceği ve yasaların gerektirdiği şekilde hareket edileceği vurgulanmış oldu.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Cumhurbaşkanlığında, bölgedeki gelişmeler değerlendirildi – Mağusa Haber Ajansı

Büyükelçi Feyzioğlu: “KKTC ve Kıbrıs Türk halkının güvenliği, koşulsuz müttefik ve garantör ülke Türkiye Cumhuriyeti’ne …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir