14 Nisan 2024, Pazar

HP Genel Başkanı Özersay: “Yolsuzluklar Ülkeye İhanettir!”

Geçtiğimiz günlerde HP Genel Başkanı Kudret Özersay, Girne ve İskele bölgelerinde ziyaretlerde bulundu. Yapılan yazılı açıklamaya göre, Özersay bakanlar, milletvekilleri ve diğer yetkililer arasında yaşanan yolsuzlukların ülkeye ihanet olduğunu belirtti. Halkın her şeyin farkında olduğunu ve bu durumun sorumlularının hesap vereceğini vurguladı. Özellikle devlet okullarındaki eğitim sorunlarına dikkat çeken Özersay, plansızlık ve yetersiz kaynaklar nedeniyle ciddi sıkıntıların yaşandığını ifade etti.

Devlet hastanelerindeki durumu da eleştiren Özersay, hastaların “bakıcı mafyasına” teslim edildiğini ve ilaç bulma konusunda sıkıntı yaşadıklarını dile getirdi. Eğitim ve sağlık gibi temel hizmetlerin aksadığı bir ortamda dolandırıcılık yapıldığını belirten Özersay, bu tür kişilerin peşini bırakmayacaklarını söyledi. Vatandaşların ay sonunu getiremediği bir dönemde bazı kişilerin kendi çıkarlarını düşündüğüne dikkat çeken Özersay, yaptıkları şikayetlerin takipçisi olacaklarını ve yargılamanın önündeki engelleri kaldırmak için çalışacaklarını açıkladı.

Ziyaretlerde Genel Sekreter Turgut Alas, Girne İlçe Başkanı Çağın Çağatay Karataş, Girne İlçe Yönetim kurulu üyeleri ve Parti Meclisi üyeleri de Özersay’a eşlik etti. Bu ziyaretlerin ardından Özersay, halkın sesi olmaya devam edeceklerini ve ülkenin sorunlarıyla etkili bir şekilde mücadele edeceklerini belirtti.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Cumhurbaşkanlığında, bölgedeki gelişmeler değerlendirildi – Mağusa Haber Ajansı

Büyükelçi Feyzioğlu: “KKTC ve Kıbrıs Türk halkının güvenliği, koşulsuz müttefik ve garantör ülke Türkiye Cumhuriyeti’ne …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir