20 Nisan 2024, Cumartesi

HP Genel Sekreteri Turgut Alas: “Devletin İçindeki Yozlaşma ve Çürüme Tehlikesi!”

Halkın Partisi Genel Sekreteri Turgut Alas, son zamanlarda ülke gündemini sarsan sahte diploma skandalı hakkında açıklamalarda bulundu. Alas, bu skandalın sadece üniversiteler ile sınırlı olmadığını, devletin de bu konuda sorumluluk alması gerektiğini belirtti. Devletin içindeki kurumların temizlenmesi gerektiğini vurgulayan Alas, bu tip skandalların devletin içine sıçradığını ifade etti.

Alas, siyasetteki yozlaşma ve çürümeye karşı kararlı mücadelelerini sürdüreceklerinin altını çizdi. Caydırıcı cezaların önemine dikkat çeken Alas, ülkenin düzgün insanlar tarafından yönetilmesi gerektiğini belirtti. Partizanlıktan vazgeçilmezse ülkenin elden gideceği uyarısında bulundu.

Narenciye sektöründeki sıkıntılara da değinen Alas, önlem alınmaması ve pazarı takip etmemenin sektörü olumsuz etkilediğini dile getirdi. Tür ve çeşit değişikliğinin etkisini vurgulayan Alas, Mandora ve Valencia çeşitleri arasındaki farklara dikkat çekerek planlama yapılması gerektiğini ifade etti.

Narenciye hastalığı ve Türkiye’nin ambargo uygulaması konularına da değinen Alas, önlemlerin alınmaması durumunda narenciye ağaçlarının adada yok olabileceğini belirtti. Türkiye’nin aldığı kararın doğru olduğunu ifade eden Alas, tarımsal alanda Türkiye’ye karşı uygulanan yasakların olduğunu hatırlattı.

Alas, bu yıl narenciye ihracatının kaybedildiğini söyleyerek, gelecek dönemde daha planlı ve bilimsel çalışmalar yapılması gerektiğini vurguladı. Gündeme dair değerlendirmelerini Bağımsız Web TV’de katıldığı programa aktaran Alas, partisinin asıl derdinin vatandaşların geleceği olduğunu ve bu doğrultuda çalıştıklarını ifade etti.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

SATRANÇTA “BÜYÜK USTA” EDİZ GÜREL NAMIK KEMAL MEYDANI’NDA MÜSABAKAYA KATILDI

 Türkiye’nin usta satranççıları arasında en genç “Büyük Usta (Grand Master-GM)” ünvanına sahip oyuncu olan Ediz …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir