22 Mayıs 2024, Çarşamba

İÇ ÇAMAŞIRI VE ÇORAPLARINDAN UYUŞTURUCU ÇIKTI!

Girne’de Salih Miroğlu Caddesi üzerinde araçlarında tespit edilen ve yapılan aramada tasarruflarında uyuşturucu bulunan Kongo uyruklu öğrenciler Vigilance Dande ile Tashinga Simplicio Gwesu tutuklanarak bugün mahkemeye çıkarıldı.

Mahkemede polis memuru Mustafa Yanaroğlu olguları aktararak, 3 gün süre talep etti. Polis, 25.04.2024 tarihinde, saat 17.30 raddelerinde, Girne’de Salih Miroğlu Caddesi üzerinde park halinde şüpheli olarak bulunan bir araç içerisinde Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Cürümleri Önleme Şubesi Personeli tarafından yapılan aramada araçta tespit edilen Tashinga Simplicio Gwesu’nun üzerinde yapılan aramada iç çamaşırı içerisinde gri alüminyum folyoya sarılı halde yaklaşık bir gram hintkeneviri bulunduğunu söyledi. Polis, olay yerinde tespit edilerek tutuklanan Vigilance Dande isimli şahsın aracında yapılan aramada ise aracın ön şoför kapısının iç cep kısmında beyaz erkek çorabına sarılı, siyah erkek çorabı içerisinde alüminyum folyo  ve 2 adet  alüminyum folyoya sarılı halde yaklaşık 5 gram hintkeneviri türü olduğuna inanılan uyuşturucu madde bulunarak emare olarak alındığını belirtti. Vigilance Dande ile Tashinga Simplicio Gwesu’nun tutuklandığını ifade etti. Polis memuru, bulunan emarelerin analize gönderileceğini, zanlıların cep telefonlarının inceleneceğini, soruşturmanın devam ettiğini belirterek, zanlıların 3 gün süreyle tutuklu kalmalarını talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Evren Mürsel, zanlıların 3 gün süreyle tutuklu kalmalarına emir verdi. (Kamalı Haber)

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

BİYOLOGLAR DERNEĞİ, 22 MAYIS ULUSLARARASI BİYOÇEŞİTLİLİK GÜNÜ NEDENİYLE MESAJ YAYIMLADI

Biyologlar Derneği (Bio-Der), doğal çevreyi ve biyoçeşitliliği korumanın her bireyin sorumluluğu olduğunu kaydederek, daha yeşil …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir