14 Nisan 2024, Pazar

iOS 17.4 Güncellemesiyle iPhone’lara Gelen Yenilikler!

Mart ayında kullanıma sunulacak olan iOS 17.4 güncellemesi ile iPhone’lara birçok yeni özellik kazandırılacak. Geçtiğimiz haftalarda iOS 17.3 güncellemesiyle bazı hatalar düzeltilmişti ancak Apple, şimdi de iOS 17.4 üzerinde çalışıyor. Geliştiriciler için final öncesi sürümü yayınlanan güncelleme, test aşamasında sorun çıkmazsa önümüzdeki hafta tüm kullanıcılara ulaşacak.

iOS 17.4, Avrupa Birliği’nde uygulamaların çalışma biçiminde önemli değişiklikler getirecek. Özellikle Avrupa Birliği sınırları içerisindeki iPhone modellerinde, dış kaynaktan uygulama yükleme özelliği aktif hale getirilecek. Böylece kullanıcılar, App Store dışından da uygulama indirebilecekler. Ayrıca, iOS 17.4 ile bulut oyun uygulamalarına da izin verilecek.

iOS 17.4 güncellemesiyle NFC çipine erişim de genişletilecek. Üçüncü parti ödeme uygulamaları ve bankalar, iPhone’daki NFC çipine erişebilecek ve kullanıcılar doğrudan iPhone üzerinden temassız ödeme yapabilecekler. Ayrıca, kullanıcılar artık varsayılan temassız ödeme sağlayıcısını belirleme seçeneğine sahip olacaklar.

Güncelleme ayrıca yeni emoji karakterlerini de içeriyor. Misket limonu, yenilebilir kahverengi mantar, anka kuşu gibi birçok yeni emoji karakter iOS 17.4 güncellemesiyle kullanıma sunulacak. Ayrıca, Apple Podcast’leri için transkript desteği, Müzik tanımanın bulduğu şarkıların Apple Müzik çalma listesine eklenmesi gibi yeni özellikler de uygulamaya eklenecek.

iOS 17.4 güncellemesi, Siri’nin alınan mesajları desteklenen herhangi bir dilde duyurması özelliğini de getirecek. Aygıt Koruması artık tüm konumlarda artırılmış güvenlik seçeneğini destekleyecek ve iPhone 15 modelleri için pil döngü sayısı, üretim tarihi gibi bilgileri gösterecek. Ayrıca, Arayan Kimliği özelliğiyle Apple tarafından doğrulanmış kuruluş bilgilerini de kullanıcılara sunacak.

Sonuç olarak, iOS 17.4 güncellemesiyle iPhone’lara birçok yeni özellik kazandırılacak ve kullanıcı deneyimi iyileştirilecek. Mart ayında kullanıma sunulacak bu güncelleme, iPhone kullanıcıları için heyecan verici yenilikler getirecek.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Mobil Dünya Kongresi’nde Robotların Büyüleyici Dönüşü!

Mobil Dünya Kongresi’nde, bu yıl robotların bulunduğu alanlar yine fuarın en yoğun ziyaret edilen alanlarından …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir