14 Haziran 2024, Cuma

İŞ YERİNDEN ÇALDIĞI PARALARI KUMARDA HARCAYAN MUHAMMET AZİZ GEÇGEL, 3 GÜN TUTUKLU KALACAK

Girne’de, Salih Miroğlu Caddesi üzerinde faaliyet gösteren “Starling” isimli markette kasiyer olarak çalışan zanlı Muhammet Aziz Geçgel’in müşteriler tarafından alınan market ürünlerinin ücretini çaldığı gerekçesi ile tutuklanarak dün mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru Barış İpek olayla ilgili bulguları aktardı. İpek, zanlı Muhammet Aziz Geçgel’in 17-26 Mayıs 2024 tarihleri içerisinde Starling isimli markette kasiyer olarak çalıştığı esnada müşteriler tarafından alınan market ürünlerini kasasından geçirip müşterilere teslim ettikten sonra ve ürünleri kasadan iptal edip, karşılığında müşterilerden toplamda almış olduğu nakit 6 bin 899 TL nakit parayı kasaya teslim etmeyip, tasarrufuna geçirmek suretiyle konu paraları sirkat ettiğinin tespit edildiğini söyledi.

PARALARI KUMARHANEDE HARCADIĞINI SÖYLEDİ

Polis yapılan şikayet üzerine zanlının tutuklandığını ve vermiş olduğu gönüllü ifadesinde almış olduğu paraları kumarhanede harcadığını söylediğini belirtti.

3 GÜN TUTUKLU KALACAK

Polis mesele ile ilgili olarak başlatılan soruşturmanın devam ettiğini, zanlının verdiği ifadesinin teyit ve tekzip edileceğini belirterek incelenecek kasa faaliyetlerini de göz önünde bulundurup ilk etapta soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Murat Soytaç, zanlının soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.             

Editör: Fatma Önder

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

KÜLTÜR DAİRESİ’NDEN MALİ KATKI ALMAYA HAK KAZANAN DERNEKLER AÇIKLANDI…

 Kültür Dairesi’nin her yıl “Güzel Sanatlarla İlgili Derneklere Yardım Tüzüğü” kapsamında yaptığı mali yardımdan, 2024 …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir