15 Nisan 2024, Pazartesi

İtfaiye Müdürlüğü Açıkladı: Geçen Hafta Ülke Genelinde 9 Yangın Çıktı!

Lefkoşa İtfaiye Müdürlüğü, geçtiğimiz haftayı kapsayan 26 Şubat – 3 Mart tarihleri arasındaki faaliyetlerini içeren “Haftalık İtfaiye Raporu”nu kamuoyu ile paylaştı. Rapora göre, ülke genelinde geçen hafta içerisinde 9 yangın çıktı ve 22 hususi servis olayı gerçekleştirildi. Bu yangınlar neticesinde ise toplamda 170 milyon 402 bin TL değerinde zarar meydana geldi.

Yangınların olası sebepleri arasında, elektrik kaynaklı kısa devre, unutulan su ısıtıcısının ısınıp alev alması, baca içerisindeki pisliklerin alev alması, yanma faaliyetleri ve fabrika içinde meydana gelen akaryakıt sızıntısı sonucu yangın başlaması gibi durumlar bulunmaktadır.

Hususi servis olayları ise, trafik kazaları sonucu sıkışan araç içindeki insanların kurtarılması, asansörde mahsur kalan kişilerin kurtarılması, deniz kenarındaki kayalıklarda sıkışan şahısların kurtarılması, yangın eğitimleri, mahsur kalan hayvanların kurtarılması ve adli soruşturma gerektiren olaylarda hastaneye sevki gibi çeşitli konularda gerçekleştirildi.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Bayramda KKTC’ye hava yolu ile gelen ve giden yolcu sayısı açıklandı

 KKTC’de 5-14 Nisan tarihlerini kapsayan 10 günlük Ramazan Bayramı’nda hava yolu ile gelen ve giden …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir