16 Nisan 2024, Salı

Jale Derviş’e Saygı Etkinliğinde Unutulmaz Anlar yaşandı – Öğrencileri Duygularını Anlattı

Jale Derviş’in uzun yıllar öğretmenlik yaptığı Lefkoşa Türk Lisesi’nde anlamlı bir etkinlik gerçekleşti. Mehmet Altınbaş Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinlikte, öğrencilerinden Gaye Kenan Çağlar yönetiminde TMK Mezunlar Korosu, öğretmenleri Jale Derviş’in bestelediği Lefkoşa Türk Kız Lisesi Marşı ve Menekşeler şarkılarını seslendirdi.

Etkinlikte, Derviş’in öğrencilerinden Aylan Okyay Uz’un kısa mesajı okundu ve Sevilay Sadıkoğlu moderatörlüğünde, Işın Ramadan Cemil’in katılımıyla bir sohbet gerçekleştirildi. Etkinlikte, KÖDER Başkanı Şenay Ekingen ve Yönetim Kurulu üyeleri tarafından, okulunu etkinlik için açan LTL’nin Müdürü Niyazi Türkseven, Koro Şefi Gaye Çağlar, Derviş’in evlatları Arman Ratip ve Sümer Sungurtekin ile sponsor Önder Alışveriş Merkezleri adına Gülşah Sanver Manavoğlu’na teşekkür belgeleri verildi.

Yüksek Mahkeme Başkanı Narin Ferdi Şefik, CTP milletvekilleri Filiz Besim, Şifa Çolakoğlu ve bağımsız milletvekili Ayşegül Baybars ile Milli Eğitim Bakanlığı Genel Orta Öğretim Dairesi Müdürü Cengiz Uzun’un da katıldığı etkinlikte, Jale Derviş’in müzikle iç içe olan yaşamı ve ülkeye katkıları anlatıldı. Ayrıca, öğrencileri de Derviş’in sanat dünyasındaki değerini ve kendilerine olan olumlu etkilerini paylaştı.

Etkinlik boyunca farklı dönemlerden anıların ve anektodların da paylaşıldığı görüldü. Jale Derviş’in, müziğe olan tutkusu ve ülkeye kazandırdıkları, katılımcılar tarafından büyük bir ilgiyle dinlendi.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Bayramda KKTC’ye hava yolu ile gelen ve giden yolcu sayısı açıklandı

 KKTC’de 5-14 Nisan tarihlerini kapsayan 10 günlük Ramazan Bayramı’nda hava yolu ile gelen ve giden …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir