15 Nisan 2024, Pazartesi

Kadın Kooperatifleri ve Yerel Dayanışma Paneli ARUCAD’da!

Girne Emekçi Kadınlar Kooperatifi tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, 4 Mart Pazartesi günü saat 17.30’da ARUCAD kampüsünde kokteyl ile başlayacak bir etkinlik düzenlenecek. Saat 19.00’da konferans salonunda gerçekleşecek panelde, “Kadın Kooperatifleri ve Yerel Dayanışma” başlığı altında çeşitli konuşmacılar yer alacak.

Kooperatif Şirketler Mukayyitliğinden Hediye Soyer, panelde “KKTC’deki Kadın Kooperatifleri” konusunda bilgi aktaracak. Ayrıca, 15 Kasım Kıbrıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Meltem Onay, “Türkiye’deki Kadın Kooperatifleri ve Ekonomik Hayata Katılımları” hakkında bir sunum gerçekleştirecek.

Cooperatives Europe Yönetim Kurulu Üyesi ve FAO Kooperatifçilik Danışmanı Ünal Örnek, kooperatifçilik ve yerel yönetimler hakkında bilgi verecek. Panelin diğer konuşmacısı ise Girne Belediyesi Sağlık Şube Müdürü Naile Soyel olacak ve Girne Belediyesinin kadın üreticilere desteği ve gelecek hedefleri konularına değinecek.

Etkinliğin moderatörlüğünü Girne Emekçi Kadınlar Kooperatifi üyesi Aslı Murat yapacak. Etkinlik, kadınların ekonomik hayata katılımı ve kooperatifçilik üzerine bir platform sunmayı amaçlıyor.

Girne Emekçi Kadınlar Kooperatifi Başkanı Emel Kişi, etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada, toplumda kadınların güçlenmesi ve dayanışmanın önemine vurgu yaparak, kadın emeği ve kadınların ekonomiye katılımı konularında farkındalık oluşturmayı hedeflediklerini belirtti. Kişi, etkinliğin topluma açık olduğunu söyleyerek ilgi duyan herkesi davet etti.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Bayramda KKTC’ye hava yolu ile gelen ve giden yolcu sayısı açıklandı

 KKTC’de 5-14 Nisan tarihlerini kapsayan 10 günlük Ramazan Bayramı’nda hava yolu ile gelen ve giden …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir